ACDSee Pro 2.5 Photo Manager

ACDSee Pro 2.5 Photo Manager

10.09.2008 17:00, aktual.: 11.09.2008 08:49

Firma ACD Systems zaktualizowała swoje narzędzie do edycji i zarządzania kolekcją cyfrowych obrazów. W wydaniu 2.5 Pro Photo Managera znalazły się nowe funkcje ułatwiające import i edycję grafiki, udoskonalono także system zarządzania zbiorami.

Aplikacja obsługuje ponad 100 różnych formatów zapisu grafiki, jak również szereg formatów RAW, stosowanych w aparatach cyfrowych różnych producentów. Za pomocą programu można przeglądać zgromadzone na komputerze zdjęcia, edytować je i organizować w prezentacje ( z dźwiękiem ), tworzyć pliki PDF i eksportować prezentacje do formatu QuickTime. Program dostępny jest na platformę Windows ( obsługiwane systemy to Windows XP SP2 i Vista ). Do poprawnego działania wymaga procesora klasy Intel Pentium III lub AMD Athlon ( zalecane: Intel Pentium 4/AMD Athlon XP ), 512 MB pamięci RAM i 100 MB miejsca na dysku.

Obraz

W najnowszym wydaniu Pro Photo Managera znalazły się takie funkcje jak:
- możliwość organizacji cyfrowych zbiorów już na etapie importu zdjęć z cyfrowego aparatu fotograficznego, karty pamięci, płyty CD/DVD bądź dowolnego innego źródła. Funkcja umożliwia tworzenie struktur katalogów, wykonywanie kopii zapasowych oraz modyfikację metadanych w trakcie przenoszenia plików.
- oprócz edycji metadanych IPTC i EXIF użytkownik może tworzyć własne informacje, takie jak kategorie czy oceny i dodawać je do plików,
- zapis kryteriów wyszukiwania - często stosowane kryteria wyszukiwania plików, np. wg daty wykonania czy lokalizacji na dysku, można zapisać i korzystać z tych ustawień w przyszłości,
- ochrona oryginałów - edycja zdjęcia nie oznacza wprowadzenia zmian w oryginalnym pliku. Wszelkie modyfikacje oryginału zapisywane są w postaci jego kopii.
- automatyczne pokazy slajdów,
- ramki, cienie i efekty krawędzi - nowe funkcje mające uatrakcyjnić wygląd tworzonych przez użytkownika prezentacji.

Przed zakupem aplikacji ( koszt - 99,99 euro ) można przez 30 dni przetestować wersję próbną programu, wkrótce obecną także w naszym dziale Download. Program dostępny jest w języku angielskim, francuskim i niemieckim.

Strona producenta: ACD Systems - http://www.acdsee.com

Pliki - TECH.WP.PL:

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)