ABB-WelcomeTouch - wideodomofon z panelem dotykowym i funkcją robienia zdjęć

ABB-WelcomeTouch - wideodomofon z panelem dotykowym i funkcją robienia zdjęć
08.10.2013 10:06
ABB-WelcomeTouch - wideodomofon z panelem dotykowym i funkcją robienia zdjęć
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jeszcze niedawno domofony z funkcją wideo wydawały się futurystycznym gadżetem, a teraz są na wyposażeniu niemal każdego nowo budowanego mieszkania czy domu. Technika poszła o wiele dalej - współczesne wideodomofony dają swoim użytkownikom coraz więcej możliwości.

Jednym z nowszych tego typu urządzeń dostępnych w sprzedaży jest model ABB-WelcomeTouch. Na zewnątrz budynku należy zamontować stację ABB-Welcome wykonaną ze szczotkowanej stali szlachetnej, która została wyposażona w kamerę oraz moduł z głośnikiem i przyciskami. Kamera automatycznie przełącza się na podczerwień, gdy na dworze robi się ciemno. Kąt widzenia kamery w poziomie wynosi 8. stopni, natomiast w pionie – 67 stopni.

Druga część wideodomofonu przeznaczona jest do montażu w mieszkaniu. Jest to moduł wideo z kolorowym wyświetlaczem dotykowym TFT o przekątnej 7 cali. Urządzenie wyświetla obraz o rozdzielczości WVGA 80. x 480 pikseli. ABB-WelcomeTouch umożliwia nie tylko rozmowę wideo z gościem, ale także robienie rozmówcy zdjęć i zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Obraz jest automatycznie włączany w chwili naciśnięcia przycisku domofonu. W przypadku, gdy ktoś będzie chciał dostać się do budynku podczas naszej nieobecności, urządzenie wykona trzy zdjęcia gościa, które będziemy mogli obejrzeć po powrocie do domu.

Wśród innych funkcji można wymienić możliwość wyciszenia urządzenia, przełączania oświetlenia, wykonywania zdjęć migawkowych czy wyboru dźwięku sygnału. W domach wielorodzinnych można także uniemożliwić podsłuchiwanie rozmowy przez innych lokatorów i włączanie się do niej więcej niż jednego użytkownika.

Cena ABB-WelcomeTouch wynosi około 8000 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)