A ty do czego używasz telefonu komórkowego poza domem?

Strona głównaA ty do czego używasz telefonu komórkowego poza domem?
22.05.2015 15:27
A ty do czego używasz telefonu komórkowego poza domem?
Źródło zdjęć: © Fotolia / zea_lenanet

Ericsson przeprowadził badanie w celu sprawdzenia, do czego i w jakim stopniu Europejczycy używają smartfonów poza domem.

...ale chyba nie ma niespodzianek. Ericsson przeprowadził badanie w celu sprawdzenia, do czego i w jakim stopniu Europejczycy używają smartfonów poza swoimi czterema ścianami.

Na dworze smartfony wykorzystywane są przede wszystkim do słuchania muzyki (65 proc.). Wpływ ma na to między innymi wzrost popularności serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer oraz coraz częstsze korzystanie ze smartfonów podczas aktywności sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem biegania.

288773070033074323
Źródło zdjęć: © (fot. Ericsson)

Na drugim miejscu znalazło się wysyłanie wiadomości (49 proc.). Mimo że SMS wdciąż pozostaje w tej dziedzinie liderem, wraz ze wzrostem popularności internetu mobilnego stopniowo rośnie również odsetek użytkowników korzystających z komunikatorów (Instant Messaging). To właśnie kontakt przez IM jest obecnie preferowany wśród posiadaczy smartfonów.

Odsetek użytkowników grających w gry na smartfonach i tabletach przynajmniej kilka razy tygodniowo jest zbliżony, wynosi odpowiednio 40 proc. i 41 proc. Dotyczy to zarówno grania w domu, jak i poza nim. Oczywiście są to zupełnie inne gry od nowego Wiedźmina.

Zaskakująca jest natomiast dysproporcja dotycząca przeglądania internetu. 22 proc. uczestników badania twierdzi, że surfuje po Internecie będąc na dworze. To ponad cztery razy mniej niż podczas przebywania w domu (93 proc.).

Konsumenci zawsze dążą do korzystania z bardziej nowoczesnych rozwiązań. Kiedy poznają zalety płynące z wykorzystywania technologii 4. i LTE, zaczną w większym stopniu wykorzystywać internet poza domem, również przy aktywnościach dotychczas wykonywanych w swoich "czterech ścianach - mówi Katarzyna Pąk, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)