A tak wygląda klawiatura Microsoftu na iPhonie

A tak wygląda klawiatura Microsoftu na iPhonie
Źródło zdjęć: © chip.pl

14.04.2016 08:21, aktual.: 14.04.2016 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klawiatura Word Flow do tej pory była dostępna wyłącznie dla telefonów i małych tabletów z Windows i Windows Phone. Teraz ma trafić na inne systemy, a pierwszym będzie - nie Android, a iOS.

Microsoft nie ustaje w podboju konkurencyjnych platform mobilnych, nawet swoją klawiaturę dotykową wkrótce zamierza udostępnić na wszystkie popularne telefony, od iPhone?ów począwszy. Trwają już ograniczone beta-testy, a któryś z zaproszonych do nich użytkowników postanowił umieścić w Internecie zrzuty ekranowe.

Ów tester chwalił klawiaturę za szybkość działania i prawidłowe, inteligentne podpowiadanie kolejnych słów, a także za integrację z książką kontaktów, dzięki czemu jej mechanizmy autokorekty uwzględniają również ich nazwy.

Obraz
© (fot. chip.pl)

To jednak znamy z Windows. Nowością w wersji dla iOS jest możliwość personalizacji wyglądu klawiatury poprzez dodanie do niej tła, zarówno z kolekcji Microsoftu, jak i z kolekcji użytkownika. Pojawił się też tryb Arc do wygodnego pisania za pomocą jednej ręki.

Testy Word Flow na iOS mają się zakończyć siódmego czerwca. Data premiery produkcyjnej wersji nie jest znana, tak jak postęp prac nad Androidem.

ag

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowa ukryta funkcja w samochodach Tesli

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)