80 mln dofinansowania dla Cyanogen Inc.

80 mln dofinansowania dla Cyanogen Inc.

25.03.2015 15:31, aktual.: 25.03.2015 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyanogen Inc. przeprowadził kolejną rundę finansowania. Firmie udało się pozyskać od sponsorów 80 mln dolarów na dalszy rozwój i uniezależnienie się od Google.

Cyanogen od dawna mówi o chęci odcięcia się od Google. Oderwanie się od światowego giganta nie jest jednak takie proste i wymaga dużych nakładów finansowych. Z pomocą przyszli sponsorzy, pośród których znaleźli się między innymi Qualcomm, Telefónica i Twitter. W sumie udało się zebrać 80 mln dolarów. Ta kwota byłaby wyższa, gdyby zgodnie z prowadzonymi wcześniej rozmowami, wśród inwestorów znalazł się Microsoft. Firmy jednak nie doszły do porozumienia, dzięki któremu zebrana kwota mogłaby sięgnąć nawet 110 mln dolarów. Nie oznacza to jednak końca współpracy obu firmy, ponieważ Microsoft jest mocno zainteresowany instalowaniem w smartfonach z Cyanogenmodem swoich aplikacji, w tym wyszukiwarki Bing.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy, w tym zatrudnienie nowych pracowników i dalsze prace badawczo rozwojowe. Cyanogen obecnie pracuje nad 1. wersją systemu Cyaogenmod, bazującej na Androidzie 5.0.2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)