80-calowy, gigantyczny telewizor Sharp już w Polsce

80‑calowy, gigantyczny telewizor Sharp już w Polsce

80-calowy, gigantyczny telewizor Sharp już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.04.2013 12:39, aktualizacja: 12.04.2013 13:54

Sharp wprowadza do sprzedaży swój flagowy, 80-calowy model telewizora LCD z podświetleniem LED - Sharp AQUOS Quattron 3D LC-80LE857E. Wyposażony w ekran o ponad 2-metrowej przekątnej to najwyższy model w najnowszej ofercie telewizorów Sharp. Telewizor wyświetla obraz w standardzie 2D i 3D.

Za jakość obrazu odpowiadają takie technologie jak Quattron trzeciej generacji, Active Motion 80. i procesor Clear Picture. Co ciekawe, mimo tak dużych rozmiarów ekranu, telewizor pracuje w klasie energetycznej A+.

Technologia Quattron odpowiada za generowanie obrazu z czterech subpikseli obok tradycyjnych trzech. Do kolorów niebieskiego, zielonego i czerwonego Sharp dołączył kolor żółty. Dedykowany, mocny procesor obrazu Celar Picture odpowiada między innymi za generowanie obrazów 3D, ale także za realistyczne odwzorowywanie kolorów. Dodatkowo, technologia Active Motion 800. zmniejsza rozmycie szybko przemieszczających się obiektów oraz poprawia ostrość obrazu.

Nowy telewizor dzięki funkcjonalności PVR umożliwia nagrywanie programów na podłączony dysk USB oraz odtwarzanie plików Divx z pamięci USB. Sharp LC-80LE857. wyposażony jest we wszystkie dostępne aktualnie tunery cyfrowe.

Telewizor Sharp AQUOS Quattron 3. LED LC-80LE857E poprzez nową platformę AQUOS NET+ z otwartą przeglądarką internetową umożlwia nieograniczony dostęp do Internetu, a także dostęp do szeregu aplikacji. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi obsługa telewizora jest zdecydowanie ułatwiona i przyspieszona. Ciekawą funkcją oferowaną przez nowe Sharp’y jest możliwość sterowania odbiornikiem poprzez smartfona lub tablet za pomocą dedykowanej aplikacji na platformę Android oraz iOS. Seria LE857E wspiera również telewizję hybrydową HbbTV łączącą cyfrową telewizję naziemną DVB-T z internetem.

Ciekawostką jest, że telewizor poprzez funkcjonalność Wallpaper Mode daje możliwość wyświetlania na ekranie telewizora obrazów –. tapet. Tym samym wyłączony telewizor nie jest jedynie czarną plamą na ścianie, a ekranem, na którym możemy umieścić dowolny obraz – grafikę, fotografię, ulubioną reprodukcję dzieła sztuki. Jednocześnie nie jest to klasyczny “pokaz slajdów”. Obraz ma bowiem niemal taką samą jasność i wygląd jak oryginalne obrazy malowane na płótnie. W trybie Wallpaper odbiornik zużywa jedynie ok. 30-40W – czyli tyle, co mała żarówka. Jasność obrazu to zaledwie 30cd. Tak subtelnie zaprezentowana wizualizacja może być znakomitym uzupełnieniem wystroju wnętrza.

Ceny: 80’’ LE857E - ok. 35 000 zł 70’’LE857E – ok. 20 000 zł 60’’LE857E – ok. 12 000 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)