80-calowy, dotykowy monitor Sharp

80‑calowy, dotykowy monitor Sharp

80-calowy, dotykowy monitor Sharp
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.06.2012 15:00, aktualizacja: 21.06.2012 11:57

Sharp pokazał właśnie swój największy monitor dotykowy LCD, model PN-L802B, o przekątnej aż 80 cali, czyli aż 203,3 cm. Monitor działa oczywiście w rozdzielczości Full HD 1920 na 1080 pikseli.

Dzięki pełnemu podświetleniu LED uzyskano kontrast wynoszący 3000:1 oraz możliwość wyświetlenia maksymal-nie 1 miliarda i 6. mln kolorów. Wszystko to, przy poborze energii wynoszącym 260 watów.

Dzięki możliwościom multimedialnym i oprogramowaniu Sharp Pen Software, na każdym wyświetlonym na ekranie dokumencie można robić odręczne notatki za pomocą własnego palca lub specjalnego pisaka (dla większej wygo-dy urządzenie wyposażono w dwa przyciski, których można używać m. in. jak w myszce komputerowej). Naniesio-ne na dokumencie notatki można zapisać w pamięci komputera PC w kilku formatach (SWS, PDF, BMP, JPEG, PNG) lub wysłać do urządzenia wielofunkcyjnego i od razu wydrukować. Łączność ta działa również w drugą stronę –. zeskanowane w urządzeniu wielofunkcyjnym dokumenty można od razu wyświetlić na ekranie monitora.

Dodatkowo funkcja Microsoft Office Ink Tools w Windows 7 pozwala zapisywać odręczne notatki w dokumentach programów Word, Excel czy Power Point. Możliwe jest również wywołanie tablicy ekranowej i edytowanie doku-mentów w trakcie ich prezentacji. Obsługa ekranu jest intuicyjna, a narzędzia pomocnicze można przesuwać po całym ekranie lub je ukryć. Za pomocą dwóch palców i gestów znanych z innych urządzeń dotykowych można przybliżać lub oddalać obraz, a także przesuwać go –. pozwala to na przeglądanie dużych dokumentów, w których zawarto niewielkie detale np. projektów architektonicznych, dokumentacji technicznej itp. Urządzenie może być również wykorzystane, jako szkolna tablica (jedno z siedmiu predefiniowanych teł ekranu), a w przerwie od może również służyć celom rozrywkowym.

Dzięki parametrom wyświetlania obrazu i dużej jasności, monitor może być stosowany w pomieszczeniach, w któ-rych zwykły projektor podda się z powodu zbyt dużego naświetlenia, do tego nie potrzeba w czasie prezentacji siedzieć w całkowitych ciemnościach. Co więcej, eksploatacja monitora jest znacznie tańsza niż projektora, ekran LCD cechuje się średnio 10-cio krotnie większą żywotnością niż lampy w projektorach, które trzeba wymieniać.

Specjalna podstawka, którą można zamocować u podstawy ekranu, wzbogaca monitor o 2 porty USB i pozwala w łatwy sposób podłączyć klawiaturę lub mysz. Ponadto zawiera ona 1. najczęściej używanych przycisków ekrano-wych Sharp Pen Software. Model PN-L802B dostarczony jest również z piórem dotykowym posiadającym dwa przyciski symulujące m. in. działanie prawego przycisku myszy oraz specjalnym ścierakiem do ekranu. Urządzenie można łatwo podłączyć do komputera przez port RGB, lub gniazdo HDMI. PN-L802B posiada wbudowane głośniki stereo o mocy 7 wat, ale można do niego również podłączyć zewnętrzne nagłośnienie.

Model PN-L820B oferowany jest w cenie netto: 87 818 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)