8 milionów iPadów w dwa lata

8 milionów iPadów w dwa lata
Źródło zdjęć: © Apple

04.02.2010 16:30

Według analityków do 2012 roku Apple zdoła sprzedać 8 milionów sztuk iPada. Sprzedaż zaprezentowanego przez Apple w ubiegłym tygodniu tabletu rozpocznie się w marcu.

Zdaniem analityka Charlie Wolfa z firmy Needham & Company jeszcze w tym roku nabywców znajdzie 2 mln sztuk tabletu Apple'a. Jego zdaniem odbędzie się to jednak kosztem przenośnego odtwarzacza iPod touch. Prognozy Wolfa zamieszczono na AppleInsider.

Obraz
© (fot. Apple)

Wolf zastanawia się, co stanie się katalizatorem sprzedaży iPada. Przypomina, że w przypadku iPhone'a było to uruchomienie sklepu z przeznaczonymi dla niego aplikacjami App Store oraz opublikowanie pakietu dla deweloperów, umożliwiającego tworzenie programów. Katalizatorem sprzedaży iPodów stało się otwarcie sklepu z muzyką online iTunes.

Zdaniem Wolfa, iPad prócz rynku konsumenckiego, powinien sprawdzić się w wielu innych zastosowaniach, na przykład w edukacji i medycynie.

Szacunki Wolfa są ostrożne jeśli wziąć pod uwagę wcześniejsze prognozy autorstwa Richarda Shima z IDC. W wypowiedzi dla serwisu Cnet.com przewidział on tegoroczną sprzedaż iPada na poziomie 4-5 mln sztuk.

Więcej informacji: AppleInsider

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)