8-latek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok zarobił miliony

8‑latek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok zarobił miliony

8-latek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok zarobił miliony
Źródło zdjęć: © Youtube.com
19.12.2019 21:39, aktualizacja: 20.12.2019 11:08

8-letni Ryan Kaji znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej zarabiających youtuberów. W ciągu roku zarobił 26 milionów dolarów. Chłopiec nie jest jedynym dzieckiem na prestiżowej liście. Niewiele dalej uplasowała się 5-letnia Rosjanka.

Amerykański Forbes opublikował zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów. W czołówce nie zabrakło miejsca dla znanych i lubianych influencerów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się między innymi: Dude Perfect, Jeffree Star czy Felix Kjellberg, znany jako PewDiePie. Największą uwagę przykuwają jednak wysokie miejsca dla dzieci. Trzecie miejsce zajęła debiutująca na liście 5-letnia Anastazja z Rosji, a na szczycie klasyfikacji, drugi rok z rzędu znalazł się 8-letni Ryan Kaji.

Ryan swoją karierę na YouTubie zaczął w wieku 3 lat od otwierania pudełek z zabawkami przed kamerą. Oczywiście z inicjatywy rodziców. Obecnie rodzina poszerzyła zakres filmów, nagrywając też proste eksperymenty naukowe oraz ucząc codziennych obowiązków. Ale YouTube to nie wszystko.

8-latek ma własną linię ubrań i zabawek, prowadzi również swój autorski program na kanale Nickelodeon. Chłopiec podpisał także lukratywny kontrakt z amerykańską siecią telewizyjną Hulu. W swoich filmikach młody gwiazdor występuje razem z rodzicami. Kanał ma 22 mln subskrybentów, a zarobki Ryana w ciągu roku sięgnęły 26 milionów dolarów, czyli prawie 100 milionów złotych!

Kolejna dziecięca gwiazda, 5-latka Anastazja Radzinskaja z Rosji, przez rok zarobiła 18 milionów dolarów (prawie 70 milionów złotych) i zajęła najniższe miejsce na podium. Urocza dziewczynka jest jedną z najszybciej rozwijających się influencerek. Zasłynęła z filmików nagrywanych w siedmiu językach, na których bawi się ze swoim tatą. O jej sukcesie świadczyć może imponująca liczba 107 mln subskrybentów na siedmiu kanałach. Łącznie jej filmiki wyświetlono 42 miliardy razy. Potencjał dziewczynki natychmiastowo dostrzegły takie firmy jak Legoland i Dannon, które płacą młodej gwieździe miliony za współpracę.

Pierwsza dziesiątka zestawienia zarobiła łącznie 162 mln dolarów. To równowartość około 620 mln złotych. Pod uwagę wzięto roczne zarobki poszczególnych influencerów, jakie udało im się osiągnąć do czerwca 2019 roku. Poniżej prezentujemy listę dziesięciu najlepiej zarabiających youtuberów według amerykańskiego magazynu Forbes:

1 - Ryan Kaji, 26 milionów dolarów
2 - Dude Perfect, 20 milionów dolarów
3 - Anastazja Radzińska, 18 milionów dolarów
4 - Rhett i Link, 17,5 miliona dolarów
5 - Jeffree Star, 17 milionów dolarów
6 - Preston (Preston Arsement), 14 milionów dolarów
7 - PewDiePie (Felix Kjellberg, 13 milionów dolarów
7 - Markiplier (Mark Fischbach), 13 milionów dolarów
9 - DanTDM (Daniel Middleton), 12 milionów dolarów
10 - VanossGaming (Evan Fong), 11,5 miliona dolarów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)