6dot Braille Labeler - tania przenośna drukarka etykiet dla niewidomych

6dot Braille Labeler - tania przenośna drukarka etykiet dla niewidomych

6dot Braille Labeler - tania przenośna drukarka etykiet dla niewidomych
Źródło zdjęć: © IDG.pl
27.09.2009 18:30, aktualizacja: 28.09.2009 12:06

Studenci Massachusetts Institute of Technology opracowali interesującą prototypową drukarkę pozwalającą niewidomym osobom drukować etykiety przy wykorzystaniu alfabetu Braille'a. Przenośne urządzenie nosi oznaczenie 6dot Braille Labeler i jeżeli trafi do sprzedaży będzie się cechowało niewygórowaną ceną.

Prototypowe urządzenie skonstruowane przez studentów MIT pozwala na zamieszczanie za pomocą pisma Braille'a informacji na etykietach samoprzylepnych. Dzięki temu osoby niewidome lub niedowidzące mają możliwość odpowiedniego oznakowania trudnych do rozróżnienia dla nich przedmiotów, które mają taki sam wygląd (np. płyty CD i DVD, czy puszki z żywnością).

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Drukarka 6dot Braille Labeler to przenośna konstrukcja, którą bez problemu można zawiesić na ramieniu. Dysponuje ona białą obudową, na której znajduje się sześć dużych przycisków umożliwiających tworzenie odpowiednich znaków będących kombinacją sześciu wypukłych punktów ułożonych w dwóch kolumnach (po trzy punkty w każdej). Wbudowany wewnątrz procesor pozwala na zapamiętanie do 1. znaków.
Co prawda na rynku dostępne są urządzenia drukujące etykiety dla niewidomych, lecz są one bardzo drogie i nie oferują takiej mobilności jak 6dot. Jeżeli sprzęt trafi do produkcji, jego cena nie powinna przekroczyć 20. USD.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości prototypowej drukarki:

Więcej informacji na temat projektu: braillelabeler.net

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)