64-bitowy procesor Denver od Nvidii będzie najszybszy na rynku mobilnym

64-bitowy procesor Denver od Nvidii będzie najszybszy na rynku mobilnym19.08.2014 10:36
64-bitowy procesor Denver od Nvidii będzie najszybszy na rynku mobilnym
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Nvidia twierdzi, że jej 64-bitowy Denver będzie najszybszym tego typu układem na rynku. Pojawi się on w pierwszych urządzeniach przenośnych już w tym roku.

Nvidia nazwała Denver pierwszym na świecie 64-bitowym procesorem ARM dla systemu Android. Ta informacja była podana trochę na wyrost lub zwyczajnie ktoś z Nvidii przeoczył premierę 64-bitowego Mediateka (jak również Qualcomm'a). Denver będzie używany w układach Tegra K1. Dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem do 2,5 GHz zostanie wyposażony w 192 rdzenie graficzne Keplera i zdaniem Nvidii zaoferuje w laptopach, tabletach i smartfonach wydajność znaną z komputerów osobistych. Całość będzie bazować na architekturze ARMv8. Pierwsze wyniki benchmarków pokazane na konferencji pokazują, że procesor znacznie przewyższa swoich rywali opartych na tej samej architekturze.

Denver będzie pierwszym 64-bitowym mobilnym układem od Nvidii. Na jego premierę producent kazał sobie długo czekać, ponieważ pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)