50 witryn na zabicie nudy - w sam raz na kiepską pogodę

50 witryn na zabicie nudy - w sam raz na kiepską pogodę

50 witryn na zabicie nudy - w sam raz na kiepską pogodę
Źródło zdjęć: © jupiterimages
07.08.2009 16:30, aktualizacja: 10.08.2009 11:54

Jak zabić nudę, która często dopada nas w okresie wakacyjnym? To proste: uruchom przeglądarkę i surfuj, surfuj, surfuj. Wyszukaliśmy dla ciebie 50 witryn, które gwarantują sporą porcję rozrywki. Na początku musimy cię jednak ostrzec: wejście na którąkolwiek z wymienionych stron grozi pozostaniem na niej przez długi czas. Lepiej więc sprawdź najpierw czy coś nie kipi na kuchence i czy wyłączyłeś żelazko. Zobacz też, czy twoje dziecko nie bawi się przypadkiem na parapecie, zwłaszcza jeśli mieszkasz na dziesiątym piętrze :- )

Jeśli wolisz zabijać czas grając, zajrzyj do ramki i zapoznaj się z dwudziestoma wybranymi przez nas grami. Są to zarówno gry karciane, logiczne, jak i rozbudowane strategie czasu rzeczywistego. Wszystkie działają w przeglądarce, bez konieczności instalacji dodatkowych programów.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

1. Despair - http://despair.com/viewall.html
"Demotywacja. Bo czasem najlepszym rozwiązaniem problemów z morale jest wywalenie wszystkich smutnych pracowników." Obrazki, które doskonale parodiują korporacyjne plakaty motywujące załogę, robią ostatnio furorę w Internecie.

2. Demotywatory.pl - http://demotywatory.pl
Prawie jak Despair. "Prawie" robi wielką różnicę, ale w polskiej wersji zgromadzono 400. obrazków. Jeśli już je przejrzysz (co zajmie Ci czas mniej więcej do października), możesz dodać własny.
3. Blip - http://blip.pl
W 16. znakach powiedz światu co robisz. %pogodynka marynuje%, rdkeey @słuch.a Green Day, %chrisapril jest już prawie na miejscu, a `claudulina &ziew.a. Fas!cy%~nujące, )prawda?
4. Txts frm lst nght - http://textsfromlastnight.com
Jeśli nie pamiętasz co dokładnie powiedziałeś ostatniej nocy, istnieje spora szansa, że dowiesz się tego korzystając z tej strony. Znalazłeś się w dziale "Worst nights"? Współczujemy.

5. 990px - http://www.990px.pl
Jeśli denerwują cię miniaturowe zdjęcia w Gazecie.pl, Onecie i Interii, 990px jest tym, czego szukałeś. Zbiór fotoreportaży złożonych przez pracownika Interii. Wykorzystane zdjęcia zostały uznane za zbyt duże do publikacji w portalu. Pytamy tylko, jak można uznać zdjęcie zbyt duże? Może jeszcze zbyt wyraźne? Era rozdzielczości 640x48. już minęła, a my chcemy dużych, ładnych zdjęć.
6. Internet Archive - http://www.archive.org
Tak, nazwa mówi wszystko. To kopia Internetu. Serwis archiwizuje większość stron internetowych. Chcesz zobaczyć jak wyglądał Onet 6. stycznia 2001? W serwisie znajdziesz 6 kopii z tego dnia. Miłego zwiedzania.
7. nasza-klasa - http://nasza-klasa.pl
Gośka z 4. umieściła zdjęcie z nowym chłopakiem. Ślicznie razem wyglądają, a ona w ogóle się nie zmieniła. Tak samo jak 1500 twoich znajomych. I pomyśleć, że niektórzy za to płacą.
8. Wykop - http://wykop.pl
Znalazłeś w Sieci interesującą stronę? Pokaż ją innym. Czasem udaje się znaleźć coś ciekawego, jeśli tylko wybierze się odpowiednie filtry. AdBlock jest konieczny, a nawet akceptowany przez właścicieli serwisu. Warto też zaznajomić się z pojęciami, które powinien znać każdy wykopowicz - http://www.pcworld.pl/news/348150/15.pojec.ktore.powinien.znac.szanujacy.sie.uzytkownik.wykopu.18.html.

9. Joe Monster.org - http://www.joemonster.org
Jedyny w swoim rodzaju zbiór śmiesznych filmów, obrazków, dowcipów, zdjęć, porad itp. Humor czasem groteskowy, czasem politycznie niepoprawny, ale zawsze śmieszny.

10. Stripgenerator - http://stripgenerator.com
Strona dla niespełnionych twórców komiksów. Nie musisz umieć rysować - wystarczy sam scenariusz. Przy korzystaniu z dostarczonych narzędzi robisz własne paski i oczywiście publikujesz na stronie. Niektóre są całkiem śmieszne, a trafienie na serię pasków zapewni zabawę na dłużej.

11. Funny Typos - http://funnytypos.com
Blog zawiera zdjęcia ogłoszeń, plakatów i reklam, w których znalazły się błędy ortograficzne, literówki i inne pomyłki. Kiedy szef zajrzy przez ramię lub rodzice wejdą do pokoju, zawsze możesz powiedzieć, że uczysz się angielskiego.

12. Safety Graphic Fun - http://juliasmexicocity.typepad.com/safetygraphics
Witryna dla mistrzów BHP. Dowiesz się o zagrożeniu rekinowym w firmie, o tym, że nie należy jeździć po dzieciach kosiarką ani siadać na krokodylu. Takie ogłoszenia powstały, więc musiały być przypadki, w których ktoś ich nie przestrzegał.

13. Lifehacker - http://lifehacker.com
Strona dla osób, które lubią ułatwiać sobie życie. Niecodzienne sposoby na wykorzystanie codziennych przedmiotów. Większość poradników związana jest z techniką, ale nie jest to regułą.

14. Spryciarze - http://spryciarze.pl
Jak spreparować rybę, jak połączyć gumki recepturki, jak zrobić samopodlewającą się doniczkę albo podstawkę pod jajko. Setki poradników w wersji wideo i tekstowej. Brakuje tylko "jak nie dać się wciągnąć w przeglądanie tego wszystkiego".

15. Omegle.com - http://omegle.com
Czat z nieznajomymi. Wysyłasz wiadomość, a ktoś na nią odpowiada. "Hi there! Do you want to chat with me?" - zapytałem. W odpowiedzi przyszło "Cheap VIAGRA look http://...". Nie, dzięki...

16. Patently Silly - http://www.patentlysilly.com
Schematy urządzeń, które nie zawsze są tak genialne, jak chcieliby tego ich pomysłodawcy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić lampę z Jezusem wewnątrz ( w końcu jest on "światłem tego świata" ), to zapraszamy.

17. Answerbag - http://www.answerbag.com
Masz pytanie? Zadaj je! Znasz odpowiedź? Podziel się! Oprócz poważnych pytań takich jak różnice między dyskami SATA a SSD znajdą się też takie typu "Jaką rzecz na literę B byś chciał?". Odpowiadanie może zając mnóstwo czasu, a niektóre pytania wprawią w zakłopotanie.

18. Failblog - http://failblog.org
Zbiór zdjęć z sytuacji, które nie powinny się zdarzyć.

19. popurls - http://popurls.com
Jeśli przedstawione w tekście zjadacze czasu zajmą go za dużo, warto zwrócić uwagę na ich agregator. Wszystkie niepotrzebne serwisy są teraz dostępne w jednym miejscu!

20. Last.fm - http://last.fm
Internetowe radio dostosowane do twoich upodobań. W magiczny sposób dobiera to co lubisz, prowadzi archiwum słuchanej muzyki, znajduje osoby o podobnym guście, informacje o twoich ulubionych wykonawcach itd. Wciąga.

21. Oh Crap. My Parents Joined Facebook - http://myparentsjoinedfacebook.com
Twoi rodzice odkryli Facebooka? Gratulacje! Twoje życie zostało oficjalnie uznane za zakończone. Na stronie znajdziesz fascynujące odpowiedzi rodziców na to, co na Facebooku napisały ich dzieci. A twoje dzieci mają już konto w tym serwisie?

22. Passive-agressive - http://www.passiveaggressivenotes.com
Blog zawiera zdjęcia zapisków, notatek, ogłoszeń itp., które bardzo dosłownie, a czasem agresywnie przekazują komunikaty. Niektórych ogłoszeń po prostu nie powinno się umieszczać w miejscach, w których ktoś może je sfotografować.

23. YouTube - http://www.youtube.com
Wystarczy, że dostaniesz link z jednym filmem, a nawet nie spostrzeżesz się, kiedy minie godzina. Google jest mistrzem w dobieraniu polecanych filmików tak, żebyś otworzył co najmniej trzy kolejne.

24. Jogger - http://jogger.pl
Masz za dużo czasu? Załóż blog. Serwis nie ma znaczenia, ale jeśli chcesz całkowicie oderwać się od życia, wybierz taki, w którym będziesz mógł dyskutować z czytelnikami przez komunikator. Polskim przykładem może być Jogger.

25. Awkward Family Photos - http://awkwardfamilyphotos.com
Galeria zdjęć rodzinnych. Takich, które nigdy nie powinny zostać opublikowane. Powtarzamy: nigdy.

26. Neatorama - http://www.neatorama.com
Na stronie przedstawione są niecodzienne hobby wielu osób. Od fanów przebierających się za postacie z Gwiezdnych Wojen, przez konstruktorów zdalnie sterowanych samolotów o wadze 2,6 grama aż do tych, którzy robią rzeźby twarzy z rolek papieru toaletowego. Te ostatnie są w gruncie rzeczy całkiem ładne.

27. Swivel - http://www.swivel.com
Zbiór interesujących wykresów przedstawiających dane z wielu dziedzin. Oprócz poważnych, takich jak procent osób w danym kraju wierzących w ocieplenie klimatu (Polacy są czwarci) aż do całkiem zabawnych.

28. GraphJam - http://graphjam.com
Kolejny serwis z wykresami, ale te nie są ani trochę poważne. Nie dowiesz się z nich jak zmieniała się średnia temperatura w Anglii, ale jaki procent filmu spędzasz na zastanawianiu się w czym jeszcze grała główna bohaterka - już tak.

29. Truu confessions - http://www.truuconfessions.com
Twoi najlepsi, bo anonimowi, przyjaciele. Grupa osób, którym możesz się zwierzyć lub poczytać, co trapi inne kobiety.

30. Tweeting too Hard - http://tweetingtoohard.com
Jeśli znudził cię już Tweeter lub nie wiesz o co w nim chodzi, ta strona jest dla ciebie. A może po prostu wciśnij duży zielony guzik po prawej...

31. PostSecret - http://postsecret.blogspot.com
PostSecret to miejsce, w którym znajdziesz wyznania innych opatrzone stylizowanymi grafikami.

32. Totally Looks Like - http://totallylookslike.com
Która gwiazda wygląda jak koń? Który aktor ubrał się tak samo jak Amelia? Do jakiego stanu podobny jest Bart Simpson? Na stronie znajdują się setki zdjęć znanych postaci i podobnych do nich... różnych rzeczy.

33. 100 Trillion Haku - http://www.everypoet.com/haiku/default.htm
Generator krótkich wierszy (haiku). Zasady formalne są zachowane. A sens? Właściwie to wygenerowane wiersze przypominają te prawdziwe.

34. FreeRice - http://www.freerice.com
Odpowiadamy na pytania z kilku dziedzin. Za każdą poprawną odpowiedź głodujący dostają od partnerów strony 1. ziarenek ryżu. Zgadując kto jest autorem przedstawionych obrazów dałem głodującym 290 ziarenek ryżu. Myślę, że to spora miska. Smacznego.
35. There, I Fixed It - http://thereifixedit.com
Żona nie jest zachwycona tym, jak naprawiłeś kran taśmą klejącą? Nie szkodzi, są gorsi. Człowiek, który zatkał wlot paliwa płytą CD wcale do nich nie należy...

36. Roflcopter.pl - http://roflcopter.pl
Żarty matematyczne, techniczne i informatyczne. Jeśli je rozumiesz, prawdopodobnie nie masz przyjaciół. Dla naszych czytelników idealne ; ).

37. Mapy Google - http://maps.google.com
Dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest zwiedzanie. Jeśli ciężko ci wyrwać się z biura na mały spacer po Paryżu, zawsze możesz odbyć wirtualną podróż. Jeśli uda ci się odkryć opcje takie jak podgląd zdjęć i ulicznych kamer czy trójwymiarowe modele budynków, to na Google Maps spędzisz mnóstwo czasu. Chociaż i tak każdy woli sprawdzić jak wygląda dach jego domu.

38. PinoTV - http://pinotv.pl
Telewizja jest największym złodziejem czasu. Teraz przeniosła się do Internetu w postaci dziesiątek stacji telewizyjnych tworzonych przez zwykłych użytkowników. Jakość jest całkiem dobra i nie trzeba płacić abonamentu.

39. Historical Tweets - http://historicaltweets.com
Najważniejsze (i nie tylko) wydarzenia historyczne opisane na Tweeterze. Mimo że zmyślone, posiadają takie szczegóły jak nazwy użytkowników (JFK4prez) i daty, kiedy statusy mogły być ustawione.

40. Chce.to - http://chce.to
Zrób listę tego, co chcesz dostać i zaproś znajomych do jej obejrzenia. Oglądając co się teraz dzieje w serwisie widać, że więcej osób chce niż daje, ale nie jest to regułą. Wyjątkową popularnością cieszą się kobiece śrubokręty (z różowym futrem) i kolorowe klawiatury.

41. Moje-demo.pl - http://www.moje-demo.pl
Jesteś gwiazdą muzyczną, która czeka na odkrycie? Wrzuć tam swoje demo. Nie jesteś? Nie szkodzi, my też nie, ale w serwisie można zobaczyć jak oni śpiewają, jak tańczą (nie na lodzie) i jak grają.

42. Lepiuchy - http://lepiuchy.pl
Tworzysz krótkie wierszyki wzorowane na pomyśle Wisławy Szymborskiej, czytelnicy je oceniają, wygrywasz nagrody. 400. zarejestrowanych użytkowników już bawi się w poetów.
43. We have lasers! - http://www.laserportraits.net/page/3
Strona na pierwszy rzut oka jest dziwna, ale wciąga. Można na niej znaleźć zdjęcia osób, które w tle mają lasery lub coś, co je udaje. Zaskakuje liczba takich fotografii.

44. Hot or Not? - http://www.hotornot.com
Oceniasz osoby na kolejnych zdjęciach. Całkiem wciągające ( "jeszcze tylko jedna" ), chociaż większość zdecydowanie nie jest "hot".

45. Nonsensopedia - http://nonsensopedia.pl
Portal, na którym wzorowała się Wikipedia. W przeciwieństwie do tego klonu Nonsensopedia przekazuje samą prawdę. Jako dowód wystarczy sprawdzić, co Wikipedia mówi o słowie "żelki". Według niej to jakaś wieś, a nie słodycze.

46. Platform 21 - http://www.platform21.nl
Kolejny serwis dla majsterkowiczów. Niecodzienne sposoby na naprawę uszkodzonych pojazdów, budynków i przedmiotów. Użytkownicy serwisu stworzyli manifest związany z ideologią naprawiania.

47. Ikea hacker - http://ikeahacker.blogspot.com
Kupiłeś w Ikei łóżko i skręciłeś wszystko prawie tak jak w instrukcji, ale wyszła szafka? Koniecznie umieść swój pomysł w tym serwisie! Poznasz w nim sposób na zrobienie torby na buty, podświetlanego stołu i podstawki pod monitor. Oczywiście wszystko z artykułów dostępnych w Ikei.

48. HTML-PDF Converter - http://html-pdf-converter.com
Zbliża się koniec pracy, a nie przeczytałeś jeszcze całego Internetu? Nie szkodzi, dzięki temu konwerterowi możesz zapisać każdą stronę jako dokument PDF, wydrukować i zabrać ze sobą do autobusu.

49. GoldenLine - http://goldenline.pl
"GoldenLine jest społecznością skupioną na rozwoju kariery i..." bla bla bla. W rzeczywistości to portal społecznościowy, w którym można pochwalić się fajną nazwą stanowiska pracy (koniecznie po angielsku). Dla odmiany na forach można trafić na ciekawe dyskusje na poziomie.

50. Google - http://www.google.pl
Dalej nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? W takim razie nie możemy ci pomóc. Może warto zapytać Google?

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)