50% ulgi dla niepełnosprawnych i wiele innych od Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska oferuje osobom niepełnosprawnym szereg udogodnień. Daje im 50 proc. ulgi na abonament telefoniczny oraz specjalne faktury dla niewidomych i niedowidzących. Zapewnia też telefony i sprzęt dostosowany do potrzeb niedosłyszących

50% ulgi dla niepełnosprawnych i wiele innych od Telekomunikacji Polskiej

- Osoby niepełnosprawne są tak samo ważnymi klientami, jak wszyscy inni. W TP dbamy, by czuły, że firma rozumie i odpowiada na ich specyficzne potrzeby. To nie jest specjalne traktowanie, ale minimum pozwalające im korzystać z nowoczesnych środków komunikacji - uważa Maciej Witucki, prezes TP.

Obraz
© Telefony oferowane osobom niepełnosprawnym (fot. TP S.A.)

TP ma w swojej ofercie pakiet udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W większości planów telefonicznych oferuje 50. zniżki na abonament oraz tej samej wysokości rabat na przyłączenie do sieci. Ponadto, osobom trwale niezdolnym do pracy, w trudnej sytuacji ekonomicznej, proponuje plan przyjazny za 18,30 zł z VAT z pakietem 30 minut, pozbawiony opłaty inicjacyjnej i umożliwiający korzystanie z Neostrady TP.

Firma ma też specjalne faktury dla osób z problemami wzroku. Niewidomi mogą otrzymywać rachunki pisane językiem Braile'a. Z kolei dla osób niedowidzących wygodnym rozwiązaniem mogą być faktury w powiększonym formacie A3 lub przesyłane e-mailem, które można powiększyć na komputerze. Te drobne z pozoru rzeczy, niezauważane przez osoby sprawne, mają niebagatelne znaczenie dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bardzo ważne są również urządzenia ułatwiające korzystanie z usług. Dla niedosłyszących są to m.in. wzmacniacze dzwonków telefonu, regulatory głośności słuchawki, czy telefony kompatybilne z aparatami słuchowymi. Osoby niedowidzące mogą skorzystać z telefonów z dużymi przyciskami i podświetlanymi ekranami, urządzeń z przyciskami obrazkowymi oraz innymi efektami wizualnymi, a także słownymi zapowiedziami dzwoniącego numeru.

Telekomunikacja Polska prowadzi obecnie działania, które dodatkowo ułatwiają niepełnosprawnym korzystanie z automatów publicznych. W porozumieniu z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych pół-kabiny telefoniczne są wyposażane w widoczne, pomarańczowe oznakowania na krawędziach szklanych wiat i tyłach oraz specjalne podłogi. Ułatwiają one zlokalizowanie kabiny osobie niewidomej z laską, nie utrudniając jednocześnie podjazdu do automatu na wózku inwalidzkim. Samo korzystanie z budki to nie wszystko. Osoby niedosłyszące mają pewność, że automaty telefoniczne Telekomunikacji Polskiej wyposażone są w pętlę indukcyjną, specjalny wzmacniacz słuchawkowy, klawiaturę z wyróżnionym przyciskiem oznaczonym cyfrą pięć, wlot karty lub monety oznaczone w sposób umożliwiający identyfikacjęjego położenia, zapowiedzi słowne informacji sygnalizowanych na wyświetlaczu aparatu. czy dźwiękowe potwierdzenie wyboru cyfr z klawiatury.

Obraz
© Specjalnie oznaczona budka telefoniczna (fot. TP S.A.)

Pod numerem 11. 888 uruchomiona została również specjalna infolinia dla osób niepełnosprawnych, która umożliwia uzyskanie informacji o numerach telefonów instytucji i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in. fundacje, organizacje pozarządowe, firmy oferujące sprzęt rehabilitacyjny, gabinety rehabilitacyjne, itp.

Telekomunikacja Polska oferuje szereg urządzeń ułatwiających korzystanie z usług telekomunikacyjnych osobom niepełnosprawnym:

Butler S100 - bezprzewodowy wzmacniacz dzwonka telefonicznego, który sygnalizuje połączenia dzwonkiem o głośności do 8. dB oraz migającą czerwoną kontrolką.

ClarityEHA 40 - wzmacniacz do słuchawki telefonicznej, umożliwiający regulację głośności i pasma oraz dodatkowe wzmocnienie dźwięku do 40dB.

MescompMT 50 BB - umożliwia obrazkowe wybieranie numerów poprzez ich przypisanie do zdjęć lub ikon.

Dla osób niepełnosprawnych dostępne są również specjalnie zaprojektowane aparaty telefoniczne: TopcomFidelity1081, MescompBlanka GT, Siemens GigasetE 360 i TopcomButler 920.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (13)