50% ulgi dla niepełnosprawnych i wiele innych od Telekomunikacji Polskiej

50% ulgi dla niepełnosprawnych i wiele innych od Telekomunikacji Polskiej

04.11.2009 14:43, aktual.: 04.11.2009 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomunikacja Polska oferuje osobom niepełnosprawnym szereg udogodnień. Daje im 50 proc. ulgi na abonament telefoniczny oraz specjalne faktury dla niewidomych i niedowidzących. Zapewnia też telefony i sprzęt dostosowany do potrzeb niedosłyszących

- Osoby niepełnosprawne są tak samo ważnymi klientami, jak wszyscy inni. W TP dbamy, by czuły, że firma rozumie i odpowiada na ich specyficzne potrzeby. To nie jest specjalne traktowanie, ale minimum pozwalające im korzystać z nowoczesnych środków komunikacji - uważa Maciej Witucki, prezes TP.

Obraz
© Telefony oferowane osobom niepełnosprawnym (fot. TP S.A.)

TP ma w swojej ofercie pakiet udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W większości planów telefonicznych oferuje 50. zniżki na abonament oraz tej samej wysokości rabat na przyłączenie do sieci. Ponadto, osobom trwale niezdolnym do pracy, w trudnej sytuacji ekonomicznej, proponuje plan przyjazny za 18,30 zł z VAT z pakietem 30 minut, pozbawiony opłaty inicjacyjnej i umożliwiający korzystanie z Neostrady TP.

Firma ma też specjalne faktury dla osób z problemami wzroku. Niewidomi mogą otrzymywać rachunki pisane językiem Braile'a. Z kolei dla osób niedowidzących wygodnym rozwiązaniem mogą być faktury w powiększonym formacie A3 lub przesyłane e-mailem, które można powiększyć na komputerze. Te drobne z pozoru rzeczy, niezauważane przez osoby sprawne, mają niebagatelne znaczenie dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bardzo ważne są również urządzenia ułatwiające korzystanie z usług. Dla niedosłyszących są to m.in. wzmacniacze dzwonków telefonu, regulatory głośności słuchawki, czy telefony kompatybilne z aparatami słuchowymi. Osoby niedowidzące mogą skorzystać z telefonów z dużymi przyciskami i podświetlanymi ekranami, urządzeń z przyciskami obrazkowymi oraz innymi efektami wizualnymi, a także słownymi zapowiedziami dzwoniącego numeru.

Telekomunikacja Polska prowadzi obecnie działania, które dodatkowo ułatwiają niepełnosprawnym korzystanie z automatów publicznych. W porozumieniu z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych pół-kabiny telefoniczne są wyposażane w widoczne, pomarańczowe oznakowania na krawędziach szklanych wiat i tyłach oraz specjalne podłogi. Ułatwiają one zlokalizowanie kabiny osobie niewidomej z laską, nie utrudniając jednocześnie podjazdu do automatu na wózku inwalidzkim. Samo korzystanie z budki to nie wszystko. Osoby niedosłyszące mają pewność, że automaty telefoniczne Telekomunikacji Polskiej wyposażone są w pętlę indukcyjną, specjalny wzmacniacz słuchawkowy, klawiaturę z wyróżnionym przyciskiem oznaczonym cyfrą pięć, wlot karty lub monety oznaczone w sposób umożliwiający identyfikacjęjego położenia, zapowiedzi słowne informacji sygnalizowanych na wyświetlaczu aparatu. czy dźwiękowe potwierdzenie wyboru cyfr z klawiatury.

Obraz
© Specjalnie oznaczona budka telefoniczna (fot. TP S.A.)

Pod numerem 11. 888 uruchomiona została również specjalna infolinia dla osób niepełnosprawnych, która umożliwia uzyskanie informacji o numerach telefonów instytucji i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in. fundacje, organizacje pozarządowe, firmy oferujące sprzęt rehabilitacyjny, gabinety rehabilitacyjne, itp.

Telekomunikacja Polska oferuje szereg urządzeń ułatwiających korzystanie z usług telekomunikacyjnych osobom niepełnosprawnym:

Butler S100 - bezprzewodowy wzmacniacz dzwonka telefonicznego, który sygnalizuje połączenia dzwonkiem o głośności do 8. dB oraz migającą czerwoną kontrolką.

ClarityEHA 40 - wzmacniacz do słuchawki telefonicznej, umożliwiający regulację głośności i pasma oraz dodatkowe wzmocnienie dźwięku do 40dB.

MescompMT 50 BB - umożliwia obrazkowe wybieranie numerów poprzez ich przypisanie do zdjęć lub ikon.

Dla osób niepełnosprawnych dostępne są również specjalnie zaprojektowane aparaty telefoniczne: TopcomFidelity1081, MescompBlanka GT, Siemens GigasetE 360 i TopcomButler 920.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)