5 pionierskich firm rozwijających aplikacje z Google Flutter

5 pionierskich firm rozwijających aplikacje z Google Flutter
Źródło zdjęć: © Whitepress

31.05.2019 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od czasu ogłoszenia Flutter alfa podczas Google I/O w maju 2017, SDK Google zyskał światową popularność, stając się z czasem jednym z najszybszych i najwygodniejszych frameworków cross-platformowych. Zainteresowanie Flutterem osiągnęło swój szczyt wraz z ogłoszeniem stabilnej wersji 1.0 w grudniu 2018.

Dziś, 2 lata po tym, jak wersja alfa frameworku ujrzała światło dzienne, Flutter używany jest przez programistów z całego świata, pozwalając na symultaniczne tworzenie aplikacji na Androida i iOS. Skąd jednak wiadomo, że wybrana firma posiada ekspercką wiedzę i solidne doświadczenie w pracy z nadal przecież młodym frameworkiem?

Poniższa lista prezentuje firmy tworzące flagowe aplikacje w Flutterze. Zestawienie zostało stworzone w oparciu o 4 kluczowe kryteria: długość doświadczenia w rozwoju aplikacji z wykorzystaniem Fluttera, sukces projektów, zaangażowanie w społeczności entuzjastów frameworku (spotkania edukacyjne, organizacja wydarzeń dot. Fluttera etc.) oraz aprobatę ze strony Google.

Miquido

Polska firma z siedzibą na krakowskim Zabłociu nie bez powodu pojawia się na pierwszym miejscu. Miquido rozpoczęło swoją pracę z Flutterem niemal od samego początku istnienia frameworku. Dziś zespół może się pochwalić rozbudowanym portfolio projektów rozwijanych w Flutter i React oraz niemałymi sukcesami.

Topline - aplikacja rozwinięta przez Miquido dla Abbey Road Studios - powstała w zaledwie 10 tygodni przy użyciu niestabilnego wówczas Flutter alpha. Efekt pracy zespołu został doceniony przez Google i oficjalnie przedstawiony na konferencji Google I/O 2018 i Flutter Live 2018. Rozwiązanie Miquido zostało również zaprezentowane na stronie flutter.dev oraz w serii filmowej Google’a “Flutter Developer Stories”.

Rozwiązanie dla Abbey Road Studios to nie jedyna aplikacja napisana przez zespół Miquido we Flutter. Firma stworzyła m.in Quidlo Timesheets - intuicyjną platformę do raportowania czasu pracy, dostępną w App Store i Google Play. Jako pionierzy w rozwoju Flutter, zespół Miquido organizuje i bierze udział w licznych wydarzeniach społeczności programistów Flutter.

GeekyAnts

GeekyAnts to kolejna firma stosująca Fluttera już od pierwszych dni jego istnienia. Ich praca została doceniona przez zespół Flutter w Google - od 2017 r. Firma jest zarejestrowanym dostawcą usług dla Google LLC. GeekyAnts bierze udział w wielu wydarzeniach społeczności Flutter i posiada swój własny Flutter Market.

Alibaba

Alibaba, jedna z największych na świecie firm zajmujących się e-commerce, wykorzystała Flutter do stworzenia aplikacji Xianyu. Rozwiązanie używane jest przez ponad 50 milionów użytkowników i zostało zaprezentowane w serii Google Flutter Developer Stories.

Yakka

Yakka (dawniej Posse) to firma odpowiedzialna za rozwój aplikacji Hamilton, wyróżnionej przez Google i opisanej w serii Flutter Developer Stories obok aplikacji Topline (Miquido) i Xianyu (Alibaba) . Zespół firmy bierze też aktywny udział w wydarzeniach społeczności Flutter.

AppInventiv

Po ogłoszeniu Flutter Beta na Mobile World Congress 2018, firma AppInventiv pomogła już kilku swoim klientom przenieść aplikacje natywne napisane w React Native na SDK Flutter.


Zaprezentowana powyżej lista obejmuje firmy, które według oceny autorki stanowią światową czołówkę wśród dostawców aplikacji w Flutter. Zestawienie zostało stworzone w oparciu o doświadczenie firm, sukcesy ich projektów, zaangażowanie w społeczność Flutter oraz aprobatę ze strony Google. Jeśli znasz firmę, która w Twojej ocenie również powinna dołączyć do listy, napisz o tym w komentarzu załączając link do pobrania aplikacji w App Store lub Google Play.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)