45 tys. paneli słonecznych jedynym źródłem zasilania lotniska

Strona główna45 tys. paneli słonecznych jedynym źródłem zasilania lotniska
20.08.2015 12:35
45 tys. paneli słonecznych jedynym źródłem zasilania lotniska
Źródło zdjęć: © Cochin Airport Official Website

Elon Musk, znany przedsiębiorca i prezes Tesli, zawsze uważał, że Słońce jest przyszłościowym źródłem energii. Podobnie myślą także władze pewnego indyjskiego lotniska.

W znajdującej się w na południu Indii miejscowości Cochin postawiono w stu procentach na odnawialne źródła energii. Międzynarodowe lotnisko Cochin będzie w całości zasilane energią słoneczną. Odpowiedzialnych za to będzie ponad 4. tysięcy paneli na powierzchni 45 akrów.

Według informacji prasowej włodarze portu lotniczego spodziewają się oszczędności na poziomie 30. tysięcy ton emisji dwutlenku węgla w ciągu 25 lat od powstania inwestycji. To wartość odpowiadająca przejechaniu ponad miliarda kilometrów kilometrów. Dla zrównoważenia, należałoby zasadzić trzy miliony drzew.

Spółka posiadająca większość udziałów na lotnisku Cochin planuje sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii do Kerala State Electricity Board. Firma również ogłosiła, że będzie starała się znaleźć dodatkowe rozwiązania mające na celu ochronę środowiska i maksymalne pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych –. póki co zwraca się ku tamom wodnym.

Zanieczyszczenie powietrza w Indiach jest bardzo wysokie, miasta znajdujące się na terenie tego kraju zajmują czołowe miejsca na liście najbardziej zanieczyszczonych. W 201. roku jakość powietrza w Indiach przyczyniła się do 620 000 zgonów. W 2014 roku Światowa Organizacja Zdrowia uznała New Delhi – stolicę Indii - za najbardziej zanieczyszczone miasto świata. W tej chwili aż 99,5 procent mieszkańców 1,2-miliardowego państwa oddycha powietrzem, które przekroczyło wyznaczone przez WHO normy.

„Solarny terminal” międzynarodowego portu lotniczego w Cochin zostanie otwarty i oddany do użytku w 2016 roku. Władze Indii nakłaniają, by inne porty lotnicze poszły tą samą drogą co lotnisko w Cochin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)