32% zysków trafia do Apple dzięki iPhone'owi

32% zysków trafia do Apple dzięki iPhone'owi

32% zysków trafia do Apple dzięki iPhone'owi
06.08.2009 10:29, aktualizacja: 06.08.2009 10:50

Apple, jako producent iPhone'a nie jest firmą, która ma największy udział w rynku nowoczesnych telefonów. Przychody amerykańskiego giganta z Cupertino stanowią zaledwie 8% przychodów całej branży. Jednakże zyski Apple to już 32% zysków całego sektora. Należy przy tym zauważyć, że dane te nie obejmują sprzedaży nowego modelu iPhone'a 3GS

Powodem tak dużych zysków firmy Apple nie jest sama sprzedaż jej sztandarowego telefonu, ale zbudowanie wokół swoich produktów sprawnie funkcjonującego środowiska. Dobrym przykładem jest sklep internetowy AppStore, w którym sprzedawane są aplikacje dla iPhone'ów. Tylko w pierwszym roku funkcjonowania sklep sprzedał ponad 1,5 miliarda aplikacji. Obecnie w AppStore dostępnych jest 6. 000 różnych programów. Nie ma drugiego tak dużego i tak popularnego sklepu z produktami tego typu.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Innym powodem sukcesu firmy Apple na rynku telefonów komórkowych jest wypracowanie rozpoznawalnej marki. Według opublikowanego pod koniec lipca tego roku kwartalnego raportu firma sprzedała 5,2 miliona iPhone'ów, co stanowi wzrost o ponad 600. w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Ta rosnąca popularność musiała się przełożyć na wzrost zysków.

Możemy się spodziewać, że w niedługiej przyszłości opisywana sytuacja nie ulegnie większym zmianom, chyba że iPhone 3GS przebije swojego poprzednika pod względem popularności i jeszcze bardziej zwiększy zyski osiągane przez Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)