32 rdzenie w smartfonie? Już niebawem!

Strona główna32 rdzenie w smartfonie? Już niebawem!
06.03.2013 11:30
32 rdzenie w smartfonie? Już niebawem!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Premiera Galaxy S IV już za moment. Wszyscy spodziewają się, że telefon będzie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor. Jeżeli myślicie, że na tym koniec – nic bardziej mylnego.

Jak twierdzi szef ARM, Simon Seagrs: Prawo Moore'a umożliwi wytwarzanie niedrogich, wielordzeniowych procesorów ARM. Choć - póki co - to tylko plany, bo wiele aplikacji z Androida wciąż nie potrafi odpowiedni wykorzystać mocy wielordzeniowych procesorów.

Sytuacja jednak się zmienia, o czym świadczą zapowiedzi 8-rdzeniowego procesora ARM z technologią big.LITTLE, który prawdopodobnie znajdzie się w najnowszym Samsungu Galaxy. Urządzenie będzie mogło korzystać jednocześnie z 4 rdzeni. Tych wydajnych, lub tych energooszczędnych –. zależnie od zapotrzebowania. Jak twierdzi pan Segars – już to brzmi niesamowicie. Podkreśla, że smartfony to bardzo otwarta platforma i spodziewa się, że w przeciągu najbliższych lat w sklepach wylądują urządzenia z procesorami 16 lub nawet 32-rdzeniowymi. Pełen wywiad przeczytacie na stronach Engadget.

Ten rok przyniesie nam wysyp 8-rdzeniowych układów wyposażonych we wspomnianą technologię big.LITTLE. Swoje 8-rdzeniowe układy już teraz zapowiedziały firmy Samsung, Qualcomm oraz MediaTek.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Promocja gry PC za dwie dyszki w Biedronce"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)