250 tysięcy euro kary dla holenderskiego spamera

250 tysięcy euro kary dla holenderskiego spamera

28.07.2009 14:05, aktual.: 28.07.2009 15:38

Pewien holenderski spamer musi zapłacić 250 tysięcy euro kary z powodu swojej działalności, w ramach której rozesłał co najmniej 21 milionów niechcianych e-maili. Ponadto za każdy kolejny dzień, w którym będzie on rozsyłał spam wbrew zakazowi, grozi mu kolejne 5 tysięcy euro grzywny. O nałożeniu kary poinformowało w poniedziałek holenderskie Biuro Nadzoru Poczty i Telekomunikacji (OPTA).

"Ukarany mężczyzna jest jednym z najbardziej zatwardziałych spamerów, z jakimi ta instytucja miała do czynienia" –. przyznał przedstawiciel OPTA. Do Biura Nadzoru wpłynęło ponad 400 skarg z powodu masowego rozpowszechniania przez niego niechcianych e-maili reklamowych. Począwszy od 2005 roku, był on już wielokrotnie wzywany do zaprzestania tego procederu.

Nie ujawniono tożsamości ukaranego spamera, poinformowano jednak, że w celu rozsyłania niechcianych e-maili zarejestrował on firmę o nazwie Serinco Benelux. Przesyłane e-maile stanowiły najczęściej reklamę pewnego serwisu oferującego usługi reklamowe w Internecie.

Rozsyłanie niechcianych przesyłek reklamowych drogą elektroniczną jest w Holandii zabronione od 200. roku. W ubiegłym roku OPTA nałożyła na dwie firmy spamerskie kary w łącznej wysokości 510 tysięcy euro.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)