24-latek z Teksasu trafi do więzienia za piractwo

24‑latek z Teksasu trafi do więzienia za piractwo

24-latek z Teksasu trafi do więzienia za piractwo
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
18.02.2009 15:00

Sprzedaż podrabianego oprogramowania na szeroką skalę zakończyła się dla 24-letniego mieszkańca Teksasu wyrokiem skazującym go na 41-miesięczny pobyt w więzieniu. Zapłaci także ponad 800 tysięcy USD odszkodowania oraz pożegna się z zegarkiem Rolex i samochodem Ferrari 348 TB, które zakupił za nieuczciwie zarobione pieniądze.

Timothy Kyle Dunaway, 24-letni mieszkaniec Teksasu, został skazany na pobyt w więzieniu przez 4. miesięcy za sprzedaż podrabianego oprogramowania o wartości przekraczającej 1 milion USD. Od lipca 2004 roku do maja ubiegłego roku nielegalnie sprzedawał oprogramowanie za pośrednictwem około 40 serwisów umieszczonych na serwerach w Austrii i Malezji. Promował swoją działalność wykupując reklamy w wyszukiwarkach internetowych. We wspomnianym okresie przez należące do niego konta przewinęła się suma przekraczająca 800 tysięcy USD.
Skazany został również zobowiązany do zapłaty ponad 800 tysięcy USD odszkodowania. Pożegna się ponadto z zegarkiem Rolex i samochodem Ferrari 348 TB, które nabył za nieuczciwie zarobione pieniądze.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)