24 grudnia. Pogoda na dziś? Wigilia będzie deszczowa

24 grudnia. Pogoda na dziś? Wigilia będzie deszczowa

24 grudnia. Pogoda na dziś? Wigilia będzie deszczowa
Źródło zdjęć: © windy.com
24.12.2019 07:28

Pogoda na 24 grudnia niestety nie zapowiada się świątecznie. Nie mamy co liczyć na zimową aurę - zamiast tego będzie deszczowo i pochmurnie. Zobaczcie pogodę na dziś.

Meteorolodzy zapowiadają, że Wigilia będzie pochmurna i deszczowa. Mimo że pierwszy dzień zimy mamy już za sobą, to nie ma co liczyć na białe święta. Temperatura w kraju będzie wahać się od 5 do 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu i Opolu. Najchłodniej na południu kraju.

IMGW ostrzega przed opadami

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia, alarmując przed intensywnymi opadami w północno-wschodniej części kraju. Instytut ostrzega, że pogoda będzie utrudniała codzienne funkcjonowanie i należy śledzić aktualne komunikaty pogodowe.

Instytut zachęca, by dopasować swoje plany do niekorzystnych warunków pogodowych i jeśli to możliwe, jak najmniej wychodzić z domu. Należy również zwrócić uwagę na silny wiatr, który na południu kraju zawieje z prędkością do 90 km/h.

Śnieg tylko w górach

Jak podaje IMGW, śnieg i deszcze ze śniegiem spadnie w górach. Należy uważać również na zamiecie śnieżne. W Karpatach spadnie do 10 cm pokrywy śnieżnej, ale na pozostałych obszarach możemy liczyć jedynie na deszcz. W większości regionów Polski pogoda poprawi się pod koniec dnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)