Trwa ładowanie...
d2bfvks

2,2 miliarda kont zniknęło z Facebooka. To efekt nowej polityki

Pomiędzy styczniem a marcem Facebook usunął ponad 2,2 miliarda kont. To rekordowa ilość w historii mediów społecznościowych. Wszystkie te konta miały być fałszywe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook bez litości dla fałszywych kont
Facebook bez litości dla fałszywych kont (East News)
d2bfvks

Z Facebooka zniknęło ponad 2,2 miliarda kont. Proces usuwania fałszywych użytkowników trwał zaledwie... 2 miesiące. To prawie 36 milionów kont każdego dnia. Co więcej, w ostatnim kwartale 2018 roku Facebook zablokował kolejne 1,2 miliarda kont.

Facebook opublikował pełen raport dotyczący zablokowanych użytkowników w czwartek. Pojawił się on na stronie newsroom.fb.com. Od teraz, portal Zuckerberga zapowiada publikacje takich raportów co każdy kwartał. Wśród danych, oprócz ilości usuniętych kont, pokazano średnią ilość konkretnych przewinień, za które blokowano użytkowników.

  • Na każde 10 tysięcy obejrzanych postów, od 11 do 14 z nich zawierały zabronioną przez Facebooka erotykę lub pornografię.
  • Na każde 10 tysięcy obejrzanych postów, 25 z nich zawierało zabronioną przez Facebooka przemoc.

Zobacz też wideo: Tak wygląda centrum danych Facebooka

Według Facebooka, znacznie udało się zwiększyć wykrywalność niewłaściwych postów. To przez zmiany w algorytmie. W pierwszym kwartale tego roku systemy wyszukiwania niewłaściwej treści automatycznie usunęły aż 83,3 proc. wszystkich zablokowanych postów związanych z narkotykami. Podobnie było w przypadku postów zawierających informacje o broni palnej. 69,9 postów zniknęło, zanim zostały zgłoszone.

d2bfvks

Zobacz też Zbanowali cię na Facebooku? Ministerstwo Cyfryzacji pomoże. Jako pierwsze na świecie

d2bfvks

Podziel się opinią

Share

d2bfvks

d2bfvks
Więcej tematów