2061490LG wprowadza robota dezynfekującego. Ma zwalczać koronawirusa

2061490LG wprowadza robota dezynfekującego. Ma zwalczać koronawirusa

Koronawirus
Koronawirus
Źródło zdjęć: © YouTube
18.12.2020 19:43, aktualizacja: 02.03.2022 22:22

Firma LG Electronics pracuje nad autonomicznym robotem, który wykorzystuje światło ultrafioletowe do dezynfekcji "obszarów o dużym natężeniu ruchu". Trafi na rynek już na początku przyszłego roku.

W ogłoszeniu wydanym w tym tygodniu firma LG zapowiedziała, że ​​zamierza wprowadzić na rynek roboty dezynfekujące, które pomogą w walce z pandemią koronawirusa. Zdaniem koreańskiego giganta, nowe rozwiązanie sprawdzi się w hotelach, firmach, przedszkolach, szkołach oraz domach. 

- Ten robot pojawi się w czasie, gdy higiena jest dla nas wszystkich najważniejsza - powiedział Roh Kyu-chan, który kieruje działem robotów w firmie LG Business Solutions Company - Klienci będą oczekiwać najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa. 

LG podało, że nowy robot będzie wykorzystywać światło UV-C do dezynfekcji powierzchni. FDA zwraca uwagę jednak, że na razie nie wiadomo, jak skutecznie fale UV-C zwalczają koronawirusa. Mimo to może to być skuteczny sposób na walkę z patogenem w środowisku nieożywionym. 

I chociaż Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom uważa, że rozprzestrzenianie się koronawirusa przez dotykanie powierzchni, które mogły być skażone, nie jest powszechnym sposobem rozprzestrzeniania się COVID-19, to wciąż jest to możliwe. "Dana osoba może zarazić się COVID-19, dotykając powierzchni lub przedmiotu, na którym znajduje się wirus, a następnie dotykając własnych ust, nosa lub oczu".

LG Electronics jest jedną z wielu dużych organizacji i firm opracowujących technologię skoncentrowaną na UV-C jako środku dezynfekującym. W październiku Transport for London ogłosił, że ponad 200 urządzeń wykorzystujących światło ultrafioletowe do odkażania powierzchni zostanie zainstalowanych w rozległej sieci metra w Londynie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)