20 Mpix w telefonie dzięki Texas Instruments

20 Mpix w telefonie dzięki Texas Instruments

20 Mpix w telefonie dzięki Texas Instruments
08.10.2009 22:59, aktualizacja: 09.10.2009 10:52

Texas Instruments zaprezentował dwa nowe moduły fotograficzne przeznaczone do urządzeń mobilnych. Pozwolą one na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości do 20 Mpix oraz rejestrowanie obrazów wideo w jakości 720p HD.

OMAP-DM515 oraz MAP-DM525, bo o nich mowa, to moduły, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie zdjęć w rozdzielczości, odpowiednio, 12 oraz 20 Mpx oraz nagrywanie filmów w jakości 720p HD. Oprócz tego mają one posiadać funkcje zarezerwowane dotychczas jedynie dla prawdziwych cyfrówek.

Wśród nich znajdzie się m.in. możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 1,4 dla wyższej, oraz 2 klatek na sekundę dla niższej jakości. Znajdziemy tu również obsługę technologii _ Perfect moment _ - za jej pomocą wykonanych zostanie kilka ujęć tego samego kadru, a użytkownik będzie mógł wybrać do ostatecznego zapisania tylko tę klatkę, która jego zdaniem wyszła najlepiej. _ Smart lighting _ to funkcja, która skompensuje na zdjęciu zbyt jasne i zbyt ciemne miejsca.

_ Face tracking _ będzie odpowiadać za rozpoznawanie twarzy, natomiast automatyczna regulacja scenerii pozwoli na dobór odpowiednich jej ustawień bez ingerencji użytkownika. Oprócz tego funkcja nagrywania wzbogaci się o filtr usuwający szumy oraz stabilizację obrazu.

W obydwu modułach możliwe będzie zaimplementowanie wyjścia TV, a ich uniwersalność pozwoli na wykorzystanie ich w różnorodnym sprzęcie elektronicznym. Dodatkową zaletą jest brak konieczności obecności pamięci zewnętrznej.

Moduł o rozdzielczości 12 Mpix dostępny jest już dzisiaj. Na 20-Mpix - trzeba będzie zaczekać do przyszłego roku - obecnie dostępne są jedynie jego egzemplarze próbne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)