20-krotna nagrywarka Samsunga

20-krotna nagrywarka Samsunga

20-krotna nagrywarka Samsunga
06.07.2007 17:30, aktualizacja: 09.07.2007 09:33

Samsung wprowadza do sprzedaży nową nagrywarkę DVD-RW z serii Super-WriteMaster umożliwiającą nagrywanie płyt DVD z prędkością 20x.

Nowy napęd oferuje najwyższą jak dotąd prędkość nagrywania DVD+R/-R wynoszącą 20x. Również prędkości nagrywania w formatach DVD+R Dual Layer ( 16x ), DVD-R Dual Layer ( 12x ) i DVD-RAM ( 12x ) są najwyższe ze spotykanych dziś w napędach. Urządzenie pozwala na nagrywanie nośników z użyciem funkcji "overspeed". Oznacza to możliwość nagrania danych z prędkością wyższą niż nominalna nośnika, np. z prędkością 20x na nośniku 16x czy z prędkością 16x na nośniku 12x.

Istotną cechą SH-S203B jest interfejs SATA, który posiada szereg zalet w porównaniu do interfejsu równoległego. Co ważne, modele SATA i PATA firmy Samsung nie różnią się ceną.

Nagrywarka została wyposażona w pakiet oprogramowania NERO Express 7. Dołączony program Live Update pozwala na darmową i automatyczną operację pobrania najnowszej wersji firmware ze strony internetowej producenta.

W Samsungu SH-S203B zastosowano kilka technologii zapewniających bezproblemową eksploatację i doskonałe parametry użytkowe. Najważniejsze z nich to: SAT ( Speed Adjustment Technology ), TAC ( Tilt Actuator Compensation ), Double OPC ( Optimum Power Control ). Zdaniem producenta zapewniają one poprawną pracę ze wszystkimi markami nośników znajdującymi się na rynku.

Cena netto dla klienta końcowego wyniesie ok. 109 złotych. Więcej informacji na stronie producenta - http://www.samsung.pl.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)