20-calowy tablet Panasonic wchodzi na polski rynek

20‑calowy tablet Panasonic wchodzi na polski rynek

20-calowy tablet Panasonic wchodzi na polski rynek
Źródło zdjęć: © Telepolis
28.10.2013 11:30

W listopadzie do polskich dystrybutorów trafi, wyprodukowany przez firmę Panasonic, pierwszy na świecie 20-calowy tablet wyświetlający obraz w jakości 4K. Urządzenie o nazwie Toughpad 4K UT-MB5, ważące niewiele ponad 2 kilogramy, charakteryzuje się bardzo cienką obudową i zapewnia wyświetlanie w jakości czterokrotnie wyższej niż standard HD.

Nowe urządzenie Panasonic posiada najcieńszą w swojej klasie obudowę o grubości 12,5 milimetra i waży 2,35 kilograma. W podstawowej wersji Toughpad 4K UT-MB5 został wyposażony w procesor Intel Core i5 vPro pracujący z częstotliwością 1,9 GHz, 250-gigabajtowy dysk twardy SSD, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce. Dzięki zaawansowanym podzespołom wyświetlanie obrazów odbywa się na 20-calowym dotykowym ekranie o rozdzielczości 3840x2560, w najwyższej jakości 4K, bez dodatkowych przerw na buforowanie (proporcje 15:10, 230 pikseli na cal).

Urządzenie będzie dostępne także w wersji Performance przygotowanej z myślą o inżynierach, architektach, projektantach oraz fotografach wymagających jeszcze wyższych parametrów technicznych. Zostanie wyposażone w mocniejszy procesor oraz kartę graficzną i zagwarantuje płynną obsługę programów CAD oraz tworzenie grafiki 3D.

Toughpad 4K UT-MB5 dysponuje złączami HDMI, Ethernet, portami USB 3.0 oraz gniazdem kart SD. Z przodu urządzenia znajduje się wbudowana kamera o rozdzielczości 1280 x 720, która pozwala na swobodne prowadzenie wideokonferencji.

Nowy tablet marki Panasonic działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro, co zapewnia mu kompatybilność z najnowszym oprogramowaniem. Tak jak każde urządzenie z serii Toughpad, również 4K UT-MB5 charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i jest w stanie przetrwać upadek z wysokości do 76 cm.

Dla użytkowników takich jak architekci, graficy oraz projektanci Panasonic przygotował opcjonalny elektroniczny rysik dotykowy (Panasonic Electronic Touch Pen), który w swoim działaniu opiera się na wykorzystaniu podczerwieni oraz łączności Bluetooth i pozwala na pracę z dokładnością do jednego piksela. Ponadto Toughpad 4K UT-MB5 rozpoznaje i odwzorowuje do 2048 różnych poziomów nacisku rysika, co daje użytkownikowi możliwość pisania lub rysowania z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów.

Toughpad 4K UT-MB5 w wersji Standard będzie dostępny na polskim rynku w cenie 25830 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)