20, 30 i 60 tys. złotych. Ile ty zapłacisz za nowy telewizora Samsunga 8K?

20, 30 i 60 tys. złotych. Ile ty zapłacisz za nowy telewizora Samsunga 8K?

20, 30 i 60 tys. złotych. Ile ty zapłacisz za nowy telewizora Samsunga 8K?
Źródło zdjęć: © samsung
Bolesław Breczko
16.11.2018 11:27

Samsung jako pierwszy wprowadza na polski rynek telewizor w rozdzielczości 8K z technologią wykorzystującą sztuczną inteligencję do poprawy jakości obrazu. Nie jest tani, ale najnowsze technologie nigdy nie są.

20 tysięcy bez złotówki będzie kosztował model o przekątnej 65 cali, 30 tysięcy bez złotówki model za 75 cali i 60 tysięcy złotych za 85 cali. Modele 65 i 75 są dostępne w sprzedaży od 16 listopada, natomiast od pierwszego grudnia wszystkie trzy będą już w sklepach. Samsungowi można pogratulować logistyki, bo QLED 8K miał swoją światową premierę zaledwie trzy miesiące temu na targach IFA 2018 w Berlinie. Możemy też cieszyć się, że Polska znalazła się w "pierwszym koszyku" jeśli chodzi o szybkość wprowadzania nowych produktów.

8K, czy taka rozdzielczość ma sens?

Pierwsze i jak najbardziej słuszne pytanie, które się nasuwa, to: czy telewizor o rozdzielczości 8K ma w ogóle sens. Aby w pełni wykorzystać możliwość obrazu 8K powinno się na nim oglądać filmy i programy nagrane w tej rozdzielczość. W rzeczywistości nawet filmy 4K są rzadkością.

Odpowiedzią Samsunga na ten problem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, która powiększa obraz i dodatkowo "dorabia szczegóły", których nie ma w oryginalnym materiale. Dzięki temu obraz jest wyraźniejszy.

Obraz
© samsung

Upscaling, czyli sztuczne zwiększanie rozdzielczości obrazu , odbywa się w nowym telewizorze Samsunga w czasie rzeczywistym. Każdy model QLED 8K wyposażony jest w procesor Quantum 8K zbudowany specjalnie do obsługi sztucznej sieci neuronowej, która odpowiada za upscaling. Oznacza to, że każdy film lub program wyświetlany na nowym telewizorze Samsunga obejrzymy w 8K, niezależnie od tego w jakiej oryginalnej rozdzielczości "wchodzi" do telewizora. Upscalingu nie można też wyłączyć.

Samsung QLED 8K Q900R cechuje się jasnością 3000 nitów w modelu 65-calowym i 4000 nitów w największych przekątnych. Telewizor obsługuje technologię HDR10+, która powoduje, że obraz jest jeszcze bardziej żywy i nasycony. Maksymalny kontrast zapewnia podświetlenie Direct Full Array Elite. Tryb Ambiet pozwala "ukryć" telewizor poprzez wyświetlenie na ekranie obrazu ściany, która znajduje się za urządzeniem.

Samsung QLED 8K Q900R działa w oparciu o autorski system operacyjny Smart TV. W ramach promocji do końca roku, przy zakupie telewizora o przekątnej powyżej 65 cali Samsung daje w prezencie pakiet 4 usług streamingowych. Do wyboru są HBO GO, FilmBox Live, Showmax, VoD.pl, player+, IPLA Sport oraz ELEVEN SPORTS. W cenie telewizora Samsung QLED 8K znajduje się tez transport, instalacja i kalibracja urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (275)