Samsung wprowadza smartfony w nową epokę

Samsung wprowadza smartfony w nową epokę

Samsung wprowadza smartfony w nową epokę
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko
07.11.2018 23:02

Podczas konferencji SDC 0218 w San Francisco Samsung pokazał, jak będzie wyglądał kolejny krok w rozwoju smartfonów. Przyszłością tych urządzeń mają być - elastyczny ekran i urządzenia połączone sztuczną inteligencją.

Firma Samsung znana jest przede wszystkim ze świetnych urządzeń, ale pod względem oprogramowania ustępowała takim gigantom jak Apple czy Google. Najbliższe lata mają to zmienić. Koreański gigant, oprócz dalszego rozwoju hardware'u (jak np. składany ekran, o którym więcej możecie dowiedzieć się na Komórkomanii [link]), skupi się na udoskonalaniu własnego software'u oraz otworzy je dla zewnętrznych developerów. Dzięki takiemu podejściu, stosowanemu choćby przez ich lokalnego konkurenta – LG, ekosystem Samsunga (obsługiwany przez asystent inteligentnego asystenta – Bixby) szybko powiększy się o urządzenia i oprogramowanie innych producentów.

– Znaczne postępy, jakie osiągnęliśmy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy (IoT), przybliżają nas do realizacji wizji connected living i otwierają nowy rozdział w historii integracji rozwiązań marki Samsung z produktami innych firm i to na masową skalę. Co więcej, składany wyświetlacz stanowi podstawę nowego mobilnego doświadczenia. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy przy nim współpracować z wiodącymi programistami, tworząc tym samym nową wartość dla naszych klientów. Nie możemy się doczekać, aby przekonać się, dokąd zaprowadzi nas zarówno nasza współpraca, jak i technologia – powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Tworzenie skalowalnej platformy sztucznej inteligencji

Stworzony przez firmę Samsung Bixby ewoluuje z roli inteligentnego interfejsu głosowego w skalowalną platformę sztucznej inteligencji. Na tegorocznej konferencji programistów Samsung zaprezentował nowe rozwiązania, dzięki którym deweloperzy będą mogli zaoferować użytkownikom jeszcze bardziej rozmownego, przydatnego i inteligentnego osobistego asystenta. Jednocześnie powiększa się liczba języków, którymi mówi Bixby. Będą to: niemiecki, włoski, brytyjski angielski, francuski i hiszpański. Niestety język polski nadal pozostanie nieobsługiwany, nie pojawiły się także informacje, kiedy mogłoby się to zmienić.

- Do 2020 wszystkie urządzenia Samsunga mają być oparte na sztucznej inteligencji i ze sobą połączone – powiedział Eui-Suk Chung, wiceprezes Samsunga i szef ds. sztucznej inteligencji. - W tym celu Samsung otworzy 7 nowych centrów R&D na świecie i zatrudni tysiąc specjalistów z dziedziny SI.

Aby ułatwić programistom i partnerom skalowanie usług obsługiwanych przez Bixby, Samsung wprowadza Bixby Developer Studio. Jest to zbiór narzędzi umożliwiający intuicyjną implementację sztucznej inteligencji w większej liczbie usług i urządzeń. Programiści będą mogli łatwo opracowywać Bixby Capsules (funkcje lub usługi stworzone dla Bixby, podobne w działaniu, co Alexa Scenes z ekosystemu Apple) i sprawiać, by były łatwo dostępne dla użytkowników na Bixby Marketplace. Platforma Bixby umożliwi łatwe dostosowanie „kapsuł” – od telefonów komórkowych i telewizorów po urządzenia domowe i inne produkty w całym ekosystemie Samsung.

Connected living dla każdego

Wizja connected living, jaką realizuje Samsung, koncentruje się wokół otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy, który w ramach jednej platformy obsługuje coraz większą liczbę podłączonych urządzeń. Dostępna na ponad 200 rynkach na całym świecie platforma SmartThings umożliwia łączność na bazie jednej aplikacji, dzięki której IoT nie ogranicza się już tylko do inteligentnego domu, ale obejmuje również samochód, biuro i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi.

Za pomocą nowego zestawu narzędzi w przeprojektowanym środowisku programistycznym SmartThings Developer Workspace programiście mogą łatwiej łączyć usługi i urządzenia z platformą SmartThing. Te udoskonalone narzędzia to m.in. SmartThings Cloud Connector, SmartThings Device Kit i SmartThings Hub Connector. Programiści mogą teraz w prosty sposób integrować z platformą urządzenia Zigbee i Z-Wave.

Dodatkowo ulepszony program certyfikacji Works with SmartThings (WWST) zapewnia programistom bezpośredni dostęp do ekspertów i zasobów SmartThings. WWST to gwarancja, że urządzenia i usługi są optymalnie dostosowane do platformy, a użytkownicy mogą cieszyć się najlepszą możliwą jakością.

Pionierskie rozwiązania w zakresie doświadczeń użytkownika i innowacji wyświetlania

Samsung wprowadza nowy, intuicyjny interfejs o nazwie One UI (więcej o nim na dobreprogramy.pl). Jego minimalistyczny design zapewnia, że najważniejsza treść znajduje się w dolnej połowie ekranu, co sprawia, że obsługiwanie go jedną ręką jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Został on przeprojektowany tak, aby zapewnić większą przejrzystość i zmniejszyć liczbę elementów rozpraszających uwagę.

Przełomową innowacją może okazać się składany smartfon z wyświetlaczem Infinity Flex wraz z interfejsem One UI. Samsung zwrócił dużą uwagę na płynne dopasowywanie się aplikacji do wyświetlacza, gdy urządzenie jest rozkładane. Ponadto użytkownicy mogą surfować po internecie, oglądać treści, być w kontakcie ze znajomymi i wykonywać wiele zadań, korzystając jednocześnie z trzech aktywnych aplikacji na większym ekranie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)