2 miliony złotych za kolekcję gier wideo!

2 miliony złotych za kolekcję gier wideo!18.06.2014 10:49
2 miliony złotych za kolekcję gier wideo!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Michael Thomasson postanowił rozpocząć licytację swojej rekordowej kolekcji od 1$. Chętnych było wielu, jednak tylko jedna osoba była w stanie zapłacić za całą kolekcję 750 tysięcy dolarów.

O Michaelu pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to jego kolekcja gier oficjalnie trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. Piwnicę mężczyzny wypełnia ponad 11 tysięcy gier, 21 konsol z pełną biblioteką tytułów wydanych na terenie USA oraz 14 dodatkowych systemów z prawie ukończoną kolekcją. Zebranie tak oszałamiającego zbioru zabrało Michealowi 25 lat.

Licytacja zakończyła się w niedzielę, 15 czerwca. Od początkowego 1 dolara cena urosła do 750 250. Dlaczego Micheal zdecydował się sprzedać kolekcję swojego życia? Mężczyzna przyznał wprost, że choć gry wideo są jego największą pasją i nie ma zamiaru jej porzucać, to musi także rozwiązać problemy swojej bliższej i dalszej rodziny. - Nie martwcie się jednak - w przeszłości wielokrotnie sprzedawałem swoje zbiory, a i tak udało mi się pobić rekord Guinessa. Całkiem możliwe, że w przyszłości pobiję go znowu - dodaje.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ukryte ostrzeżenie od twórców TrueCrypt?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)