19 lutego pełnia Śnieżnego Księżyca - "Snow Moon". Najjaśniejsza i największa w 2019

19 lutego pełnia Śnieżnego Księżyca - "Snow Moon". Najjaśniejsza i największa w 2019

19 lutego pełnia Śnieżnego Księżyca - "Snow Moon". Najjaśniejsza i największa w 2019
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando
19.02.2019 14:54, aktualizacja: 20.02.2019 09:42

19 lutego będziemy mogli podziwiać wyjątkowe zjawisko. Wieczorem na niebie pojawi się największy i najjaśniejszy Księżyc w roku 2019. Lutowe zjawisko nazwano Snow Moon, czyli Śnieżnym Księżycem.

Wyjątkowy "Superksiężyc" już dziś na niebie. To zjawisko, kiedy Księżyc znajduje się w pełni oraz na perygeum swojej orbity - czyli w punkcie najbliżej Ziemi. Tzw. Snow Moon, czyli Śnieżny Księżyc, to druga pełnia w 2019 roku, a jednocześnie największa. Nie przegapcie!

Pełnia Księżyca w lutym - Snow Moon

Księżyc w takim położeniu jest znacznie bardziej widoczny i świeci jaśniej. Superksiężyc może odbijać nawet 30 proc. światła, niż zwykle. Jest też bardziej widoczny (większy) o około 14 proc. Lutowy Superksiężyc określany jest przez NASA mianem "śnieżnego". Nazwę tę nadano ze względu na typowe o tej porze roku silne opady śniegu.

Pełnia 19 lutego rozpocznie się już o godzinie 16:53. Na najlepszy widok Superksiężyca trzeba poczekać do zachodu Słońca. Obserwować możemy gołym okiem, ale dobry sprzęt wcale nie przeszkodzi. Podczas superpełni możecie zrobić świetne zdjęcia - sprawdźcie nasz superksiężycowy poradnik w serwisie Fotoblogia.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)