16GB na karcie CompactFlash

16GB na karcie CompactFlash

16GB na karcie CompactFlash
Źródło zdjęć: © Sandisk
05.03.2008 13:05, aktualizacja: 05.03.2008 13:37

Nowa 16-gigabajtowa wysokowydajna karta CompactFlash
5000 została zaprezentowana na targach CeBIT 2008

Firma SanDisk Corporation podwaja pojemność swoich kart pamięci CompactFlash 5000 przeznaczonych dla przemysłu

Oprócz dużej szybkości odczytu i zapisu, karty te zapewniają wysoki poziom trwałości i niezawodności w zastosowaniach kluczowych dla funkcjonowania organizacji, na przykład w komputerach przemysłowych, instrumentach medycznych, sprzęcie wojskowym, urządzeniach w punktach sprzedaży (POS) oraz automatach do gier.

Nowa 16-gigabajtowa wysokowydajna karta CompactFlash 500. została zaprezentowana na targach CeBIT 2008, jednej z największych światowych wystaw technologicznych. Oferując dwukrotnie większą pojemność niż wprowadzony wiosną ubiegłego roku 8-gigabajtowy model CompactFlash, 16-gigabajtowa karta firmy SanDisk używa pamięci binarnej, zaprojektowanej przez SanDisk specjalnie pod kątem pamięci masowej, aby uzyskać szybkość ciągłego zapisu i odczytu sięgającą 30 megabajtów (MB) na sekundę . Obsługuje tryb transferu UDMA 4, branżowy standard, który zapewnia dużą szybkość transmisji danych i obejmuje mechanizmy zwiększające wydajność oraz na bieżąco wykrywające błędy.

Karta 16GB CompactFlash 5000 używa opatentowanej przez SanDisk technologii zarządzania pamięcią flash, w tym zarządzania blokami wstecznymi, wykrywania błędów oraz kodów korekcji błędów (EDC/ECC), aby zapewnić niezawodne przechowywanie danych nawet w skrajnych temperaturach od -25 do +85 stopni Celsjusza. Jest dostępna w wersji wymiennej i przeznaczonej do montażu na stałe.

Oprócz układów pamięci flash karta CompactFlash 5000 zawiera inteligentny kontroler, który zapewnia zaawansowany interfejs dla komputera. Kontroler zarządza składowaniem i pobieraniem danych, diagnostyką i obsługą błędów, zasilaniem oraz zegarem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)