15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne

Strona główna15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne
14.08.2019 10:13
15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne
Źródło zdjęć: © PAP | PAP

15 sierpnia w Katowicach odbędzie się defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. W związku z uroczystościami zamknięte zostaną niektóre ulice. Zmianie ulegnie także funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Utrudnienia rozpoczną się już dzień wcześniej

Utrudnienia związane z defiladą wojskową w Katowicach rozpoczną się już 14 sierpnia. Zmianie ulegnie rozkład komunikacji miejskiej, niektóre drogi będą nieprzejezdne, a ulice zamknięte.

15 sierpnia. Defilada 2019. Utrudnienia ruchu w Katowiach

W związku z uroczystą defiladą, poniższe drogi w Katowicach zostaną zamknięte dla ruchu. Zmiany potrwają od środy 14 sierpnia od godz. 20:00 do czwartku 15 sierpnia do godz 17:00.

  • ul. Bagienna od skrzyżowania z ulicy Lwowską do węzła z ul. Murckowską
  • Aleja Roździeńskiego od węzła z ul. Murckowską do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Rondo im. gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Chorzowska od ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Aleja Korfantego od ulicy Moniuszki do Placu Alfreda
  • Strefa Kultury (piknik wojskowy)
  • Tunel pod Rondem (w dwie strony)

Dodatkowo na powyższych odcinkach dróg obowiązywać będzie zakaz parkowania. Ponadto od wtorku 13 sierpnia od godziny 17:00 do soboty 17 sierpnia do godziny 6:00 zostaną zamknięte: Plac Sejmu Śląskiego oraz Plac Chrobrego.

15 sierpnia do godziny 21:00 wyłączona zostanie Strefa Kultury, gdzie będzie odbywał się wojskowy piknik. Tego dnia mogą pojawiać się czasowe wyłączenia na ulicach: Jagiellońska, Lompy, Kopernika, Plac Miarki.

Defilada 2019. Zmiany w komunikacji

Uroczystości 15 sierpnia spowodują również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na zamkniętych ulicach nie będą kursować linie autobusowe i tramwajowe. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności, a także od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego.

Decyzję o przeniesieniu uroczystości ze stolicy do Katowic podjął szef MON, Mariusz Błaszczak. Powodem tegorocznej zmiany jest setna rocznica pierwszego wybuchu Powstania Śląskiego.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)