15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu i zmiany komunikacyjne
Źródło zdjęć: © PAP | PAP
14.08.2019 10:13, aktualizacja: 14.08.2019 10:33

15 sierpnia w Katowicach odbędzie się defilada z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. W związku z uroczystościami zamknięte zostaną niektóre ulice. Zmianie ulegnie także funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Utrudnienia rozpoczną się już dzień wcześniej

Utrudnienia związane z defiladą wojskową w Katowicach rozpoczną się już 14 sierpnia. Zmianie ulegnie rozkład komunikacji miejskiej, niektóre drogi będą nieprzejezdne, a ulice zamknięte.

15 sierpnia. Defilada 2019. Utrudnienia ruchu w Katowiach

W związku z uroczystą defiladą, poniższe drogi w Katowicach zostaną zamknięte dla ruchu. Zmiany potrwają od środy 14 sierpnia od godz. 20:00 do czwartku 15 sierpnia do godz 17:00.

  • ul. Bagienna od skrzyżowania z ulicy Lwowską do węzła z ul. Murckowską
  • Aleja Roździeńskiego od węzła z ul. Murckowską do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Rondo im. gen. Jerzego Ziętka
  • ul. Chorzowska od ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka
  • Aleja Korfantego od ulicy Moniuszki do Placu Alfreda
  • Strefa Kultury (piknik wojskowy)
  • Tunel pod Rondem (w dwie strony)

Dodatkowo na powyższych odcinkach dróg obowiązywać będzie zakaz parkowania. Ponadto od wtorku 13 sierpnia od godziny 17:00 do soboty 17 sierpnia do godziny 6:00 zostaną zamknięte: Plac Sejmu Śląskiego oraz Plac Chrobrego.

15 sierpnia do godziny 21:00 wyłączona zostanie Strefa Kultury, gdzie będzie odbywał się wojskowy piknik. Tego dnia mogą pojawiać się czasowe wyłączenia na ulicach: Jagiellońska, Lompy, Kopernika, Plac Miarki.

Defilada 2019. Zmiany w komunikacji

Uroczystości 15 sierpnia spowodują również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na zamkniętych ulicach nie będą kursować linie autobusowe i tramwajowe. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności, a także od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego.

Decyzję o przeniesieniu uroczystości ze stolicy do Katowic podjął szef MON, Mariusz Błaszczak. Powodem tegorocznej zmiany jest setna rocznica pierwszego wybuchu Powstania Śląskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)