1,5 mln szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. "Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych"

1,5 mln szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. "Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych"
Źródło zdjęć: © YouTube

03.08.2020 07:15, aktual.: 03.08.2020 09:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1,5 mln szczepionek przeciw grypie trafi do Polski - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk potwierdził, iż trwają prace nad pozyskaniem kolejnych dawek. - Ta ilość może być zwiększona, jeśli będą chętni - dodał.

Do Polski trafi 1,5 mln szczepionek przeciw grypie, pracujemy nad pozyskaniem kolejnych 1,5 mln dawek - informuje Waldemar Kraska, lekarz i wicemister zdrowia. W rozmowie z RMF FM przyznał, iż martwi go, czy znajdą się chętni, aby się szczepić.

- Mamy informacje, że ilość szczepionek może być zwiększona. Martwi mnie jednak, czy będą chętni, żeby się szczepić - mówił wiceminister.

Polityk zapewnił, że jeżeli będzie zapotrzebowanie na szczepionki, resort dołoży wszelkich starań, aby zamówić odpowiednią ilość. - Wiemy, jak jest to ważne w tym okresie jesiennym, gdy może się pojawić pandemia grypy. Chcemy, aby szczególnie grupy ryzyka, czyli personel medyczny, osoby po 65. roku życia oraz pensjonariusze DPS-ów byli objęci tą szczepionką - zaznaczył Kraska.

Waldemar Kraska podkreśla, że dotychczas przeciwko grypie szczepiło się jedynie 4 procent społeczeństwa, dlatego pierwotnie zamówiona ilość preparatów jest w zupełności wystarczająca. - Wiemy jednak, że tegoroczna sytuacja będzie inna i osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw grypie, może być więcej. Dlatego chcemy się na to przygotować i zamawiamy większą ilość - podkreślił wiceminister zdrowia.

Choć polityk przyznaje, że nigdy nie był zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw grypie, to uważa, że obecna sytuacja jest wyjątkowa i społeczeństwo powinno wiedzieć, jak mogą być one ważne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)