1,5 mln szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. "Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych"

1,5 mln szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. "Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych"

1,5 mln szczepionek przeciwko grypie trafi do Polski. "Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych"
Źródło zdjęć: © YouTube
03.08.2020 07:15, aktualizacja: 03.08.2020 09:08

1,5 mln szczepionek przeciw grypie trafi do Polski - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk potwierdził, iż trwają prace nad pozyskaniem kolejnych dawek. - Ta ilość może być zwiększona, jeśli będą chętni - dodał.

Do Polski trafi 1,5 mln szczepionek przeciw grypie, pracujemy nad pozyskaniem kolejnych 1,5 mln dawek - informuje Waldemar Kraska, lekarz i wicemister zdrowia. W rozmowie z RMF FM przyznał, iż martwi go, czy znajdą się chętni, aby się szczepić.

- Mamy informacje, że ilość szczepionek może być zwiększona. Martwi mnie jednak, czy będą chętni, żeby się szczepić - mówił wiceminister.

Polityk zapewnił, że jeżeli będzie zapotrzebowanie na szczepionki, resort dołoży wszelkich starań, aby zamówić odpowiednią ilość. - Wiemy, jak jest to ważne w tym okresie jesiennym, gdy może się pojawić pandemia grypy. Chcemy, aby szczególnie grupy ryzyka, czyli personel medyczny, osoby po 65. roku życia oraz pensjonariusze DPS-ów byli objęci tą szczepionką - zaznaczył Kraska.

Waldemar Kraska podkreśla, że dotychczas przeciwko grypie szczepiło się jedynie 4 procent społeczeństwa, dlatego pierwotnie zamówiona ilość preparatów jest w zupełności wystarczająca. - Wiemy jednak, że tegoroczna sytuacja będzie inna i osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw grypie, może być więcej. Dlatego chcemy się na to przygotować i zamawiamy większą ilość - podkreślił wiceminister zdrowia.

Choć polityk przyznaje, że nigdy nie był zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw grypie, to uważa, że obecna sytuacja jest wyjątkowa i społeczeństwo powinno wiedzieć, jak mogą być one ważne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)