15‑latka mistrzynią USA w pisaniu SMS‑ów

15-latka mistrzynią USA w pisaniu SMS-ów

18.06.2009 16:55, aktual.: 19.06.2009 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

15-letnia dziewczyna wygrała 50 tys. dolarów w mistrzostwach USA w szybkości pisania SMS-ów, które odbyły się w Nowym Jorku.

Zawody wygrała Kate Moore z Des Moines w stanie Iowa, pokonując ponad 250 tys. uczestników. W mistrzostwach brały udział osoby w każdym wieku. W Nowym Jorku spotkało się 22 finalistów, którzy przez dwa dni mieli do pokonania kolejne etapy rozgrywek, m.in. w jednej rundzie zawodnik musiał wysyłać teksty z zawiązanymi oczami, a w kolejnej rundzie brał udział w quizie na temat wiedzy o SMS-owych akronimach.

W finale dwóch zawodników musiało jak najszybciej i bezbłędnie napisać tekst: _ Zippity Dooo Dahh Zippity Ayy...MY oh MY, what a wonderful day! Plenty of sunshine Comin' my way....Zippitty Do Dah Zippity Aay! WondeRful Feeling Wonderful day! _. Należy jeszcze dodać, że do pisania wykorzystywane były telefon LG z klawiatura QWERTY.

Tegoroczna mistrzyni dość sporo "trenuje" - dziennie wysyła do 400-500 SMS-ów, średnio na miesiąc ok. 14 tys. Na szczęście dla rodziców dziewczyna korzysta z planu taryfowego z nielimitowaną ilością wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)