15 lat więzienia publikację "selfika" na Facebooku

15 lat więzienia publikację "selfika" na Facebooku
Źródło zdjęć: © chip.pl

16.01.2016 09:37, aktual.: 18.01.2016 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niejaki Malik First Born Allah Farrad (dawniej: Marvin Buckles) opublikował na Facebooku swoje zdjęcie, na którym w jednym ręku trzyma smartfona, a w drugim broń. Sęk w tym, że broni trzymać mu już nie wolno.

Problem Malina wynika z tego, że w 2000 roku został prawomocnie skazany przez sąd federalny za przestępstwa związane z narkotykami i bronią palną. Na wszelki wypadek FBI rozpoczęło wobec niego w 2013 roku procedurę obserwacji pod kątem ewentualnych nielegalnych zachowań, polegającą między innymi na śledzeniu podejrzanego w jego działaniach na serwisach społecznościowych.

Okazało się, że Farrad zapomniał chyba, że osoby skazane nie mają prawa do posiadania broni. Tymczasem, na udostępnionych przez niego zdjęciach, było między innymi widać trzy pistolety umieszczone na toalecie. Obciążyło go także powyższe zdjęcie - wykonane przez samego podejrzanego - na którym celuje z pistoletu trzymanego w dłoni do lustra, w którym odbija się jego sylwetka.

To wystarczyło. Minimalna kara za posiadanie broni przypadku skazanych prawomocnie więźniów to 10 lat pozbawienia wolności. Amerykański sędzia okręgowy Tom Varlan zwiększył karę o dodatkowe 5 lat - w sumie publikacja tego "selfika" na Facebooku kosztować będzie pana Farrada kolejne 15 lat odsiadki.

Cóż, morał z tego płynie taki sam, jak zawsze: uważajcie na to, co udostępniacie w internecie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Filmy 4K Ultra HD na Blu-Ray nie będą drogie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)