13-latka zarabia tysiące dolarów dziennie. Jej ASMR wzbudza kontrowersje wśród youtuberów

13‑latka zarabia tysiące dolarów dziennie. Jej ASMR wzbudza kontrowersje wśród youtuberów

13-latka zarabia tysiące dolarów dziennie. Jej ASMR wzbudza kontrowersje wśród youtuberów
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Life with MaK
Arkadiusz Stando
14.02.2019 16:15, aktualizacja: 16.02.2019 15:52

Wideo i transmisje na żywo z ASMR są niesamowicie popularne. Coraz większa liczba osób próbuje swoich sił w tej branży. Jedną z nich jest 13-latka z "kanału Life with MaK", którą oglądają miliony.

ASMR to skrót od Autonomous Sensory Meridian Response. Luźno tłumacząc - autonomiczna, czuciowa odpowiedź szczytowa. Termin powstał na zagranicznym forum w 2010 r. Twórcy twierdzą, że metoda odpręża, wycisza i uspokaja słuchaczy.

Fenomen ASMR

Inaczej zwany "orgazmem mózgu", ASMR bije rekordy popularności w serwisach YouTube czy Twitch. Jedną z takich youtuberek jest Makenna Kelly, która na swoim kanale zgromadziła już ponad 1,3 miliona subskrypcji. Jej filmiki są naprawdę dobre, ale wśród społeczności youtubowej kilka faktów budzi kontrowersje.

Niedawno nagrała wideo, na którym "próbuje zjeść swoje buty Gucci". W ciągu niecałych dwóch tygodni obejrzało je 2 miliony osób. Natomiast według rankingu serwisu Social Blade, jej zarobki miesięczne wyliczono na od 3 do 47,5 tysiąca dolarów. W ciągu roku może zarobić nawet pół miliona.

Youtuber kontra młodzi i ASMR

Youtuber PaymoneyWubby mówi "to jest bardzo dziwne i nie w porządku". Po obejrzeniu jego filmiku rzeczywiście można mieć podobne odczucia. Youtuber wskazuje na kilka elementów jej filmików, które zawierają treści ewidentnie nieodpowiednie dla 13-latki. I są często nacechowane seksualnie.

Ze względu na ilość wulgaryzmów i obelg w kierunku młodej youtuberki, postanowiliśmy nie publikować jego wideo.

PaymoneyWubby zwraca uwagę, że po obejrzeniu "Life with MaK", wiele młodych, często młodszych od niej dzieci również próbuje swoich sił. Niewykluczone, że wkrótce pojawią się kolejne tego typu gwiazdy. W końcu Makenna Kelly zebrała ponad milion subskrypcji w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

ASMR 13-latki oglądają dosłownie miliony. Jej najpopularniejsze wideo miało ponad 11 milionów wyświetleń, jednak zniknęło z serwisu YouTube. Część jej filmików youtube rzeczywiście usunął. Być może wzięto pod uwagę słowa PaymoneyWubby. W końcu jego wideo zobaczyło już 4 miliony ludzi i większość wydawała się zgadzać z opinią youtubera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)