1000 minut w POP bez stacjonarnych

1000 minut w POP bez stacjonarnych

08.11.2010 10:01, aktual.: 08.11.2010 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 17. listopada pakiet 1000 minut do Orange i na numery stacjonarne w POP-ie będzie obowiązywał wyłącznie do Orange.

Od jakiegoś czasu klienci Orange POP otrzymują informacje o nowych zasadach działania tego pakietu. Wojciech Jabczyński na swoim blogu potwierdzł - wkrótce usługa nie będzie dotyczyć numerów stacjonarnych, podobnie jak analogiczna w Orange One.

Przypomnijmy - promocyjny pakiet kosztuje 10 zł i jest do wykorzystania przez 14 dni. Więcej o pakiecie pisaliśmy w tej wiadomości .

Jak tłumaczy rzecznik Grupy TP, zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w bramkach FCT (ang. _ Fixed Cellular Terminal _), czyli urządzeniach kierujących ruch telekomunikacyjny poprzez karty SIM.
_ Wykorzystywanie FCT, według nas, jak również pozostałych operatorów, jest nieuczciwe, jednak do tej pory nie zostało prawnie uregulowane. Reprezentująca operatorów PIIiT kilkakrotnie kierowała wnioski do UKE o prawne zablokowanie możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Przedsiębiorca mający wykupione karty SIM w Orange staje się dodatkowym pośrednikiem w ruchu telekomunikacyjnym, wykorzystując w tym celu karty SIM operatora oraz urządzenia do transmisji danych (bramki VOIP). Celem takiego działania jest uzyskanie korzyści majątkowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną, za jaką korzysta z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Orange (bezpłatne lub bardzo tanie połączenia wewnątrz sieci) a ceną, za jaką odsprzedaje te usługi innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością telekomunikacyjną _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)