100 tys. aplikacji w Android Market jeszcze w lipcu?

100 tys. aplikacji w Android Market jeszcze w lipcu?

15.07.2010 10:07, aktual.: 15.07.2010 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według AndroLib liczba aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Google - Android Market - może jeszcze w lipcu przekroczyć granicę 100 tys. sztuk.

W połowie kwietnia w zasobach Android Market znajdowało się już ponad 50 tys. aplikacji. Według AndroLib.com, zajmującej się śledzeniem liczby aplikacji w tym sklepie mobilnym, do końca lipca ich liczba może się podwoić.

Wszystko za sprawą ich dynamicznego przyrostu, który tylko w maju wyniósł ponad 14 tys., a w czerwcu - ponad 15 tys. nowych aplikacji. Jeśli trend ten się utrzyma, to już pod koniec lipca ich całkowita liczba znajdująca się w zasobach Android Market może osiągnąć 100 tys. pozycji.

Co dalej z Android Market? Na pewno jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Wszystko za sprawą narzędzia _ App Inventor for Android _, które pozwala na tworzenie aplikacji dla tego systemu bez konieczności posiadania wiedzy w zakresie programowania.

Wszystkie aplikacje pisane za jego pomocą składa się z konkretnych części, jak budowle z klocków lego. Dzięki temu możliwe jest pisanie programów w szybki i łatwy sposób. Z pewnością przyczyni się to do wyraźnego wzrostu ilości aplikacji dostępnych poprzez Android Market.

Obecnie _ App Inventor for Android _ jest wciąż niedostępny. Jego udostępnienie wszystkim zainteresowanym planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni. Póki co - pozostaje nam obejrzeć jego krótką prezentację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)