10 niezwykłych drukarek

10 niezwykłych drukarek

10 niezwykłych drukarek
Źródło zdjęć: © PC World
31.03.2010 09:52, aktualizacja: 06.03.2017 13:06

None

Przyjazna dla środowiska drukarka jest projektem autorstwa trzech japońskich inżynierów. Urządzenie zamiast tradycyjnego tuszu do drukowania korzysta z grafitowego wkładu ołówkowego. Dzięki temu wszystko co wydrukujemy możemy szybko zetrzeć za pomocą zwykłej gumki do ścierania.

1 / 9

iMo Foto Frame Printer

Obraz
© PC World

8-calowa elektroniczna ramka na zdjęcia oraz drukarka na USB ze slotami na karty pamięci to idealne połączenie dla wszystkich miłośników fotografii. iMo Foto Frame Printer może wyświetlać zdjęcia w rozdzielczości 800 na 600 pikseli oraz drukować błyszczące zdjęcia o maksymalnych rozmiarach 15 na 10 centymetrów. Urządzenie kosztuje 200 dolarów.

2 / 9

RITI Coffee Printer

Obraz
© PC World

Coffee Printer to urządzenie, które zmieni stare resztki kawy w źródło ekologicznego tuszu do drukowania. Wystarczy, że wsypiemy resztki do specjalnego kartridża a drukarka wykona resztę pracy automatycznie.

3 / 9

Trak Portable Printer

Obraz
© PC World

Trak Portable Printer to ciekawe spojrzenie na kwestię mobilności drukarek. Projekt Hung Chih Wanga to urządzenie, które przyczepiamy bezpośrednio do obudowy naszego laptopa. Drukarka jest zasilana bezpośrednio z portu USB.

4 / 9

The 3D Building Printer

Obraz
© PC World

Za pomocą tej niezwykłej drukarki 3D teoretycznie można wydrukować sobie nawet dom. Od kiedy nie jest już ona zamknięta w obudowie może przyjmować dowolne rozmiary. Technologia polega na przenoszeniu projektów CAD na płaszczyznę z wykorzystaniem namagnesowanych pyłków, z których formowane są obiekty 3D. Zanim drukarka trafi do masowej produkcji miną jeszcze prawdopodobnie lata ale takie projekty dają nadzieję na to, że za jakiś czas wszystko co nam potrzebne wydrukujemy sobie sami w domu.

5 / 9

Inkless Paperless Printer

Obraz
© PC World

Drukowanie bez papieru, tonera i tuszu? Jest to możliwe dzięki urządzeniu Sanwa Newtec PrePeat RP-3100II. Drukarka korzysta z papieru zrobionego z przetworzonych tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać powtórnie około 1000 razy. Sam proces drukowania odbywa się metodą termiczną. Pojedyncza kartka z plastiku kosztuje 3,35 dolara.

6 / 9

Cornucopia Food Printer

Obraz
© PC World

Jeśli nie najlepiej radzisz sobie w kuchni to urządzenie może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Możliwe, że niedługo będziemy mogli sobie wydrukować jedzenie. Cornucopia Food Printer to projekt Marcelo Coelho oraz Amit Zorana z MIT. Jest to drukarka 3D, która przechowuje i miesza ze sobą składniki z których następnie powstaje jedzenie. Cały proces polega na dostarczeniu odpowiednich składników i wybraniu potrawy. Następnie urządzenie miksuje wszystko ze sobą, podgrzewa i serwuje.

7 / 9

Toast Printer

Obraz
© PC World

Tym razem nie drukujemy jedzenia a na jedzeniu. Toast Printer to tak naprawdę toster, zaprojektowany przez Othmara Munhlebacha z Niemiec. Zamiast papieru drukuje dokumenty bezpośrednio na tostach. Szkoda, że nie ma kartridża z dżemem lub masłem.

8 / 9

Embossing Braille Printer

Obraz
© PC World

Autorem tego projektu jest Danni Lou. Ideą tej drukarki jest umożliwienie niewidomym samodzielnego oznakowania naklejkami z nadrukami w alfabecie Braille’a różnych produktów takich jak na przykład leki. Aby wydrukować etykietę wystarczy wypowiedzieć nagłos jej treść do mikrofonu umieszczonego na urządzeniu. Następnie drukarka automatycznie stworzy naklejkę.

9 / 9

Samsung Circular Printer

Obraz
© PC World

Ten projekt Samsunga jest niezwykle mały i swoim wyglądem zupełnie nie przypomina drukarki. W odróżnieniu od tradycyjnych drukarek toner z tuszem nie porusza się w linii prostej a po okręgu. Niestety projekt nigdy nie trafił do masowej produkcji.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)