10 mln aktywnych klientów bankowości elektronicznej w 2010 r.

10 mln aktywnych klientów bankowości elektronicznej w 2010 r.
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.02.2010 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na koniec 2010 r. liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej
przekroczy 10 mln - wynika z prognoz Związku Banków Polskich.

Przedstawiciele ZBP poinformowali na konferencji, że liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej na koniec 200. r. wyniosła 8,4 mln, z czego 930 tys. to małe i średnie firmy. To o ponad milion więcej niż w 2008 r.

Aktywny klient bankowości elektronicznej - to według ZBP - taki, który wykonuje miesięcznie więcej niż cztery przelewy elektroniczne.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Średnio klienci indywidualni robią osiem przelewów w miesiącu, a w przypadku małych i średnich firm - 16. Wartość przelewów elektronicznych wykonywanych miesięcznie w ub.r. przez klientów bankowości elektronicznej przekraczała średnio 44 mld zł.

Liczba klientów (aktywnych i nieaktywnych - PAP), z którymi banki mają podpisaną umowę bankowości elektronicznej przekroczyła 1. mln.

"Cieszymy się, że większość tych najaktywniejszych małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z bankowości elektronicznej, że większość korporacji - bo 104 tys. - korzysta z bankowość internetowej. (...) To jest dowód na to, że w Polsce nie tylko w bankowości, także w innych działach polskiej gospodarki - ubezpieczeniach, telekomunikacji, administracji, logistyce, informacji gospodarczej, statystyce - może być wykorzystywana gospodarka elektroniczna" - powiedział na konferencji prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)