10 gadżetów zasilanych energią słoneczną

10 gadżetów zasilanych energią słoneczną

20.07.2010 16:18, aktual.: 06.03.2017 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 gadżetów zasilanych energią słoneczną

Jest to prawdziwie bezprzewodowa kamera, która całą potrzebną energie czerpie ze światła słonecznego. Dzięki pasywnemu czujnikowi podczerwieni wykrywa ruch i tylko w tym czasie będzie przesyłać obraz. Pozwala to zaoszczędzić znaczą ilość energii.

Cena: ok. 385 do 710 zł

1 / 9

2. LightCap 300

Obraz
© Sollight

To urządzenie na pewno przypadnie do gustu kierowcom samochodów. Jest to pojemnik z wodą, pięcioma diodami LED (4 białe i 1 czerwona) i panelem słonecznym, który po naładowaniu może świecić wiele godzin. LightCap mierzy 21cm wysokości i 9,5 cm wysokości.

Cena: ok. 95zł

2 / 9

3. LG GD510 Pop

Obraz
© LG

Dzięki obudowie wykonanej z aluminium i dotykowemu ekranowi, telefon ten jest bardzo stylowy. Pod ekranem znajduje się pojedynczy przycisk, odpowiedzialny za przejście do menu czy rozpoczęcie/zakończenie rozmowy. Dodatkowy panel słoneczny montujemy na tylnej części obudowy. 20 minut ładowania na słońcu zapewni nam ok. 3 minut rozmowy.

Cena: od ok.420 do 520 zł

3 / 9

4. Aparat fotograficzny z paskiem słonecznym

Obraz

Rozwiązanie to na pewno zainteresuje nie jednego fotografa. Robiąc zdjęcia, często maja oni przełożony przez barki pasek, przyczepiony do aparatu. Dodanie paneli słonecznych pomaga rozwiązać problem ciągłej potrzeby ładowania baterii. Jest to pomysł chińskiego wynalazcy - Weng Jieja

Cena: nieznana

4 / 9

5. Solar Tree firmy Yanko Design

Obraz
© Yanko Design

Ten bardzo praktyczny gadżet zapewnia zasilanie w dowolnym miejscu. Najbardziej wydajny będzie na plaży, gdzie obficie korzystamy ze słońca. Można do niego podłączyć do trzech urządzeń, zasilanych zarówno napięciem 12 V jak i 230 V.

5 / 9

6. Namiot Słoneczny firmy Orange

Obraz
© Orange

Firma Orange przedstawiła propozycję namiotu przyszłości. Dzięki wpleceniu paneli słonecznych między włókna, uzyskano dużą, elastyczną powierzchnię absorbującą światło słoneczne. To idealne rozwiązanie na camping, gdzie trudno o źródła zasilania. Dodatkowo, jeśli nie możesz znaleźć swojego namiotu, można wysłać do niego SMS, a ten się zaświeci.

Cena: nieznana

6 / 9

7. Słuchawki Bluetooth firmy Q-Sound

Obraz
© Q-Sound

Dzięki zasilaniu słonecznemu to urządzenie nigdy się nie wyczerpie. Technologia Bluetooth pozwala na połączenie się ze słuchawkami za pośrednictwem telefonu i odsłuchiwanie radia, muzyki czy prowadzenie rozmów. Możemy też podłączyć je za pośrednictwem wtyczki Jack (3,5 mm).

Cena: nieznana

7 / 9

8. Automatyczna kosiarka do trawy

Obraz
© Husqvarna

Ta napędzana energią słoneczną kosiarka do trawy automatycznie strzyże trawnik. Wyposażona jest w specjalne czujniki zapewniające bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom. Ominie też kwiaty, a jeśli otoczymy część trawy sznurkiem, uzyskamy wysepki trawy dodające naszemu trawnikowi unikalny wygląd.

Cena: ok. 10 000 zł

8 / 9

9. Bezprzewodowy, przenośny wiatrak

Obraz

Ten przenośny wiatrak to idealne urządzenie na wakacyjne upały. Energię potrzebną do działania pobiera ze światła słonecznego. Pełna bateria zapewnia ok. 8 godzin pracy, a jeśli to nie wystarczy, zawsze możemy podłączyć go do prądu.

Cena: ok. 115 do 200 zł

9 / 9

10. Słoneczny prysznic ogrodowy

Obraz
© Pro Idee

Urządzenie to jest bardzo proste w budowie, a zasilanie słońcem pozwala podgrzać wodę nawet do 50 st. C. Wystarczy ustawić go w odpowiednim miejscu i podłączyć wąż ogrodowy. Dostawiając do niego basen, można uzyskać przyjemne miejsce do wypoczynku w czasie gorących dni.

Cena: ok. 2400 zł

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)