1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

19.07.2011 12:26, aktual.: 20.07.2011 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes Google, Larry Page, poinformował, że dziennie aktywowanych jest już sporo ponad 500 tys. nowych urządzeń z systemem Android. Kiedy padnie bariera 1 mln?

O tym, że Android jest na fali wznoszącej, pisaliśmy już nie raz. Pisaliśmy również, że Google odnotowuje ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia. Wyniki te z dnia na dzień są jednak coraz lepsze.

Obraz

Larry Page poinformował, że każdego dnia aktywowanych jest już ponad 550 tys. nowych urządzeń z systemem Google Android. Oznacza to, że wzrost o 50 tys. został osiągnięty w nieco ponad dwa tygodnie!

Kiedy możemy się zatem spodziewać przekroczenia magicznej bariery 1 mln? Według szacunków Telepolis.pl, może to nastąpić jeszcze pod koniec 2011 roku. Przemawiają za tym co najmniej dwa argumenty.

Po pierwsze dynamika wzrostu jest logarytmiczna. Przeskok z 300 do 500 tys. aktywacji, a więc o 200 tys., zajął Google aż 18 tygodni. Z kolei zmiana o kolejne 50 tys. - zaledwie niewiele ponad dwa. Oznacza to prawie dwukrotne przyspieszenie.

Po drugie druga połowa roku, a zwłaszcza przełom III i IV oraz IV kwartał to wzmożony okres zakupowy, którego ukoronowaniem jest okres przedświąteczny. Właśnie w tym czasie producenci odnotowują rekordowe wyniki sprzedaży.

To oznacza, że bariera 1 mln nowych urządzeń z Androidem aktywowanych każdego dnia może zostać przekroczona już w IV kwartale 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)