1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku
19.07.2011 12:26, aktualizacja: 20.07.2011 14:52

Prezes Google, Larry Page, poinformował, że dziennie aktywowanych jest już sporo ponad 500 tys. nowych urządzeń z systemem Android. Kiedy padnie bariera 1 mln?

O tym, że Android jest na fali wznoszącej, pisaliśmy już nie raz. Pisaliśmy również, że Google odnotowuje ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia. Wyniki te z dnia na dzień są jednak coraz lepsze.

Obraz

Larry Page poinformował, że każdego dnia aktywowanych jest już ponad 550 tys. nowych urządzeń z systemem Google Android. Oznacza to, że wzrost o 50 tys. został osiągnięty w nieco ponad dwa tygodnie!

Kiedy możemy się zatem spodziewać przekroczenia magicznej bariery 1 mln? Według szacunków Telepolis.pl, może to nastąpić jeszcze pod koniec 2011 roku. Przemawiają za tym co najmniej dwa argumenty.

Po pierwsze dynamika wzrostu jest logarytmiczna. Przeskok z 300 do 500 tys. aktywacji, a więc o 200 tys., zajął Google aż 18 tygodni. Z kolei zmiana o kolejne 50 tys. - zaledwie niewiele ponad dwa. Oznacza to prawie dwukrotne przyspieszenie.

Po drugie druga połowa roku, a zwłaszcza przełom III i IV oraz IV kwartał to wzmożony okres zakupowy, którego ukoronowaniem jest okres przedświąteczny. Właśnie w tym czasie producenci odnotowują rekordowe wyniki sprzedaży.

To oznacza, że bariera 1 mln nowych urządzeń z Androidem aktywowanych każdego dnia może zostać przekroczona już w IV kwartale 201. roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)