1 miliard internautów w grudniu 2008 roku

1 miliard internautów w grudniu 2008 roku

24.01.2009 13:32, aktual.: 26.01.2009 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wynika z raportu comScore, w grudniu minionego roku z Internetu skorzystało ponad 1 miliard ludzi. Najwięcej unikatowych użytkowników pochodziło z Chin. Stanowili oni 17,8 procent internautów z całego świata. Na drugim miejscu w rankingu uplasowały się Stany Zjednoczone z wynikiem 16,2%.

Jak wynika z badań firmy analitycznej comScore, najwięcej użytkowników Internetu w grudniu minionego roku pochodziło z regionu Azji i Pacyfiku - 41,3 procent. Natomiast najszerszą grupą internautów były osoby w wieku 15 lat.

Europa stanowi 28% internautów z całego świata, natomiast USA 16,2 procent.

Jamie Gavin, starszy analityk z comScore, zwraca uwagę na Amerykę Łacińską, z której pochodzi 7,4. wszystkich internautów. Jest to wyjątkowo dobry wynik jak na niski stopień rozwoju technologicznego tego kontynentu.

Obraz
© (fot. AFP)

"W Stanach Zjednoczonych nastaje spowolnienie gospodarcze i to wpływa na dynamikę rozwoju technologicznego. Natomiast w przypadku Ameryki Łacińskiej specjaliści oczekują diametralnych zmian w tym zakresie w ciągu najbliższych kilku lat" - powiedział Gavin.

Poza tym najwięcej unikatowych użytkowników pochodziło z Chin. Stanowili oni 17,8 procent internautów z całego świata. Na drugim miejscu w rankingu uplasowały się Stany Zjednoczone z wynikiem 16,2%. Na trzecim miejscu daleko za nimi jest Japonia, która stanowi 6% globalnych użytkowników.

Ponadto 776 milionów użytkowników (77% z całego świata) w grudniu 2008 roku, korzystało z wyszukiwarki Google.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także