1:0 w pojedynku książka kontra internet

1:0 w pojedynku książka kontra internet

1:0 w pojedynku książka kontra internet
31.07.2007 15:00, aktualizacja: 01.08.2007 10:16

76% użytkowników internetu w Polsce wskazało na książki jako na najbardziej wiarygodne źródło informacji, a zaledwie 13% wymieniło sieć, wynika z badania Hiperksiazka.pl.

Zdaniem internautów sieć przewyższa książki pod względem łatwości znalezienia odpowiedzi na konkretne pytania ( 93% Internautów uważa, że sieć ma w tej kwestii istotną przewagę ), atrakcyjności przekazu i łatwości poruszania się po treści. Natomiast jeśli chodzi o możliwość korzystania z niej w dowolnym miejscu i przyjemność kontaktu, książka wciąż przewyższa sieć.

Co ciekawe polscy internauci wcale nie odwrócili się od czytania książek. Według badania czytają oni znacznie więcej niż przeciętny Polak. Badania wskazały, że 89% z nich deklarowało, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeczytało przynajmniej 1 książkę, w tym 50% minimum 5 książek. Według badania IPSOS co najmniej 1 książkę w ciągu ostatniego tygodnia przeczytało 58% Polaków.

Hiperksiążka.pl to społeczna inicjatywa, która chce być przestrzenią do dyskusji nad przyszłością książki oraz nad poszukiwaniem dla niej nowej, ulepszonej formuły, dzięki której ludzie nie odwrócą się od drukowanego papieru.

Badania "Hiperksiazka.pl" zostało zorganizowane z inicjatywy wydawnictwa Flashbook.pl, oraz przy wsparciu Biblioteki Analiz, Magazynu Literackiego "Książki" i miesięcznika "Wydawca". Badanie zostało zrealizowane w dniach 23-27 lipca 2007 r. na ogólnopolskiej, losowo dobranej grupie 1000 użytkowników internetu.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)