Zrobiła sobie zdjęcie z pieniędzmi i wrzuciła na Facebooka - teraz szukają jej bandyci

Zrobiła sobie zdjęcie z pieniędzmi i wrzuciła na Facebooka - teraz szukają jej bandyci
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

29.05.2012 11:40, aktual.: 29.05.2012 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwie rzeczy nie przestają mnie zadziwiać – ludzka pomysłowość i ludzka głupota. To drugie nawet bardziej. Najnowszy przykład pochodzi z Australii.

Jeżeli chcielibyście zwrócić uwagę przestępców, najlepszym pomysłem jest chwalenie się dużymi pieniędzmi. A jeśli zrobicie to na Facebooku, wieść rozniesie się z prędkością światła. Tak jak w przypadku pewnej siedemnastolatki, która pomagała swojej babci przeliczać oszczędności. Tak się podekscytowała, że zrobiła zdjęcie „góry pieniędzy’. i wrzuciła je na swój profil na portalu społecznościowym w okolicach godziny czwartej po południu.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia przed północą pod adres podany przez nastolatkę na profilu, wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn z żądaniem wydania pieniędzy, które widzieli na zdjęciach. Matka nastolatki musiała być poważnie przestraszona przekonując obu mężczyzn, że, po pierwsze, nastolatka już tutaj nie mieszka a po drugie, że w tym domu nie ma żadnych pieniędzy –. były u babci. Ale w końcu się udało – włamywacze zabrali drobne i uciekli.

Choć na szczęście nikt nie ucierpiał a pieniądze nie wpadły w ręce włamywaczy, całego zdarzenia można było uniknąć, gdyby tylko nastolatka pomyślała kilka godzin wcześniej o realnych konsekwencjach swoich wirtualnych działań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)