Zrób sobie piłkarskie boisko we własnym domu

Zrób sobie piłkarskie boisko we własnym domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.09.2015 14:40

Sezon piłkarski powoli się rozkręca, doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci telewizorów, którzy chcą przenieść murawę wprost do twojego salonu, abyś tak jak my w redakcji poczuł co to znaczy boisko na wyciągnięcie ręki.

Niegdyś wystarczyła przesiadka z czarno-białego telewizora na kolorowy, by zwiększyć intensywność doznań podczas oglądania zawodów sportowych, dziś o wiele ciężej jest przykuć uwagę widza. 65-calowe telewizory odtwarzające materiały w rozdzielczości 4. można kupić za mniej niż 10 tysięcy złotych, a mniejsze, 48-calowe odbiorniki FullHD kosztują w granicach 2 tysięcy złotych. Rozmiar i cena nie są już więc najważniejszym wskaźnikiem przy wyborze telewizora dla fana sportu. W ostatnim numerze Stuffa sprawdziliśmy, jak nowe telewizory Samsunga sprawdzają się jako domowe trybuny piłkarskie.

Zastosowanie zakrzywionego ekranu wyraźnie zwiększa immersyjność widowiska, wygięcie matrycy dodaje głębi i sprawia, że widz ma wrażenie, że znajduje się w samym środku akcji.

Ogromne znaczenie ma także jakość matrycy, które coraz częściej pokrywane są warstwą nanokryształków zwiększających zakres wyświetlanych barw, głębię oraz kontrast obrazu. Wystarczy tylko przełączyć się na tryb sportowy, by ekran rozświetlił się żywą zielenią murawy na boisku.

Do niedawna oglądanie meczu przed telewizorem od fizycznej obecności na trybunach odróżniał, przede wszystkim znacznie niższy poziom interakcji ze znajomymi. Jesteśmy świadomi, że nigdy nie uda się w pełni odwzorować stadionowej atmosfery w domowym zaciszu, choć przestrzenny dźwięk z porządnego soundbaru takiego dobrze zasymuluje to, co dzieje się na murawie. Nie oznacza to jednak, że wspólne oglądanie meczu przed telewizorem będzie mniej emocjonujące niż wizyta na stadionie, wręcz przeciwnie - nowe technologie sprawią, że znacznie łatwiej zrozumiesz to, co dzieje się na boisku.

Samsung postawił na szeroko zakrojoną interakcję ze smartfonem oraz aplikacjami w swoich telewizorach. Pierwszym niezbędnikiem domowego kibica uczynił aplikację Kick, która dostarczy na ekran smartfona aktualne statystyki meczowe. Telewizory wyposażył w technologię Multi-link, która pozwoli ci podzielić ekran i jednocześnie oglądać transmisje z dwóch meczów. Do tego dochodzi funkcja QuickConnect przesyłająca obraz z telewizora na komórkę - byś nie opuścił żadnej bramki, nawet jeśli na chwilę oddalisz się od telewizora. Można też skorzystać z aplikacji Kick, dzięki której będziemy na bieżąco otrzymywali wyniki meczów i bardzo rozbudowane statystyki dla poszczególnych zawodników i drużyn.

Rozwój technologii inteligentnych oddaje w ręce kibiców masę przydatnych narzędzi; podczas meczu możemy połączyć się ze znajomym na Skypie i wspólnie kibicować ulubionej drużynie albo na bieżąco komentować poczynania drużyny na portalach społecznościowych. A to dopiero początek zmian, jakie czekają fanów sportu. Dziś inwestujemy w wielkie, łukowate telewizory, zamieniamy salon w trybunę piłkarską, a za kilka lat może okazać się, że przeniesiemy się na boisko za pośrednictwem okularów rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)