Zostawiasz brudne ubrania - odbierasz czyste. Pralniomaty coraz popularniejsze na rynku

Zostawiasz brudne ubrania - odbierasz czyste. Pralniomaty coraz popularniejsze na rynku

Zostawiasz brudne ubrania - odbierasz czyste. Pralniomaty coraz popularniejsze na rynku
Źródło zdjęć: © Fotolia | matteozin
16.05.2016 11:02

Nieco ponad 20 proc. Polaków korzysta z pralni chemicznych. Nadal kojarzą się one konsumentom z drogimi i trudno dostępnymi usługami. To podejście zmienić mają pralniomaty. Zapotrzebowanie na te usługi rośnie kwartalnie nawet w trzycyfrowym tempie. Najczęściej w pralniomatach konsumenci zostawiają koszule i inne elementy odzieży biznesowej.

- _ Widzimy wzrost liczby transakcji. Powiększa się dynamicznie grono klientów korzystających na co dzień z pralniomatów _ - zapewnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Rafał Staszkiewicz, dyrektor generalny Hi'Shine. - _ W takich urządzeniach najczęściej czyszczona jest odzież biznesowa. 90 proc. obrotów zapewniają nam koszule, garnitury, garsonki, czyli odzież wykorzystywana przede wszystkim w pracy. _

Razem z popytem na usługi rozwija się także uruchomiona w 201. roku sieć Pralniomatów Hi'Shine. Obecnie w jej skład wchodzą 154 punkty umożliwiające nadanie odzieży do prania. Na razie sieć koncentruje się na rynkach lokalnych Warszawy i Krakowa.

- _ Obserwujemy dwu-, a nawet trzycyfrowe wzrosty liczby transakcji co kwartał _ - wskazuje Rafał Staszkiewicz. - _ Hitem są koszule, ponieważ po pierwsze Polacy nie lubią ich prasować, po drugie - cena takiej usługi wynosi 5,90 z łza sztukę. Bardzo łatwo podejść do pralniomatu, oddać koszule na cały tydzień, następnego dnia odebrać gotowe, czyste, zafoliowane i przygotowane do założenia. _ Okazuje się, że ruch przy pralniomatach rośnie także sezonowo, są miesiące, kiedy Polacy częściej piorą płaszcze czy kurtki puchowe.

Każde urządzenie umożliwia jednorazowe nadanie nawet do 3. kompletów prania, które już następnego dnia - czyste i wyprasowane - jest gotowe do odbioru. Usługę prania możemy zlecić bezpośrednio przy Pralniomacie, definiując kategorię prania na dotykowym monitorze i autoryzując transakcję kodem otrzymanym SMS-em. Klienci mogą też skorzystać ze strony HiShine.pl i sfinalizować transakcję przy pralniomacie , korzystając z kodu QR otrzymanego SMS-em. Zlecenie prania online to nie tylko krótszy czas nadania prania w urządzeniu, ale także możliwość skorzystania z usług dodatkowych, jak pranie Premium czy wyszycie monogramu na koszuli.

Realizacja zamówienia jest wyjątkowo szybka. Po złożeniu zamówienia, torba z pralniomatu jest odbierana przez kuriera i zawożona do pralni, gdzie następuje weryfikacja oraz wycena zamówienia, po czym przystępuje się do działania. Po zrealizowaniu usługi, wyprane i czyste ubrania, kurier z powrotem odwozi do jednego z punktów pralniomatów, gdzie w dogodnym dla klienta terminie może je odebrać.

Plany na przyszłość

Firma chce dalej rozwijać swoją ofertę. Jak podkreśla Rafał Sztankiewicz - _ W tej chwili taką nową usługą, którą planujemy wprowadzić to będą abonamenty dla pracowników firm. Firma będzie mogła kupić sobie abonamenty dla swoich pracowników, pracownicy będą mogli kupić sobie abonamenty na pewne pakiety produktów w ciągu całego miesiąca. To właśnie jest po to, żeby ułatwić korzystanie, czyli płacę raz, a następnie korzystam sobie na zasadzie abonamentowej z danego pakietu w ciągu miesiąca. _

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)