Zobacz, jak Jetman lata w formacji z odrzutowcami

Zobacz, jak Jetman lata w formacji z odrzutowcami
02.12.2016 13:49
Zobacz, jak Jetman lata w formacji z odrzutowcami
Źródło zdjęć: © Youtube.com | AIRBORNE-FILMS

Kiedyś człowiek marzył o tym, aby latać jak ptak. Jetman marzył o tym, żeby latać jak odrzutowiec. Zobacz, jak porusza się w formacji z Zespołem Akrobacyjnym Francuskich Sił Powietrznych.

Jetman, czyli Yves Rossy, jest emerytowanym pilotem myśliwców. Po zakończeniu służby wojskowej postanowił dalej latać, tym razem jednak bez pomocy samolotu. W tym celu 57-letni Szwajcar skonstruował specjalne skrzydło z silnikami odrzutowymi, które pozwala mu poruszać się niczym samolot.

W pełni zatankowane skrzydło waży prawie 60 kg, ale jak mówi Yves Rossy, jest to problemem tylko, gdy jest na ziemi. W powietrzu ten ciężar przestaje mieć znaczenie. Skrzydło nie ma ruchomych części, a Jetman steruje swoim lotem jedynie poprzez ustawienie ciała. Jak sam mówi, daje mu to największą kontrolę. Yves Rossy przyzwyczaił swoich fanów do tego, że zaskakuje coraz to nowszymi wyzwaniami. W 2009 roku podjął nieudaną próbę przelecenia z Afryki do Europy nad Cieśniną Gibraltarską. Teraz, wspólnie z Vincentem Reffetem oraz Fredem Fugenem, leciał w jednej formacji z odrzutowymi myśliwcami. Przed nim nikt nie próbował dokonać podobnego wyczynu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)