Zobacz, jak dzięki gadżetom ułatwić sobie życie z pupilem

Zobacz, jak dzięki gadżetom ułatwić sobie życie z pupilem
Źródło zdjęć: © Fotolia | LoloStock

17.07.2015 22:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy kto ma zwierzaka na pewno się ze mną zgodzi, że trzeba się nim nieustannie opiekować. Niestety ciężko jest to robić, gdy jesteśmy w pracy. Okazuje się, że część obowiązków podczas naszej nieobecności mogą przejąć odpowiednie gadżety.

Rynek elektronicznych urządzeń dla zwierząt jest coraz bogatszy i co pewien czas pojawiają się na nim kolejne urządzenia, które mają nam pomóc w rozłące z naszym pupilem.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Najbardziej popularnym produktem są kamery, które umożliwiają zdalną interakcję ze zwierzakiem. Przykładem takiego urządzenia może być Petcube, które zostało wyposażone w moduł Wi-Fi, co pozwala nie tylko widzieć zwierzaka, zapewnia dwustronną komunikację audio, ale także umożliwia częściową interakcję. Kamera posiada wskaźnik laserowy, który możemy aktywować przy pomocy aplikacji na smartfony i kierować nim wodząc palcem po ekranie. Taki wskaźnik może stać się jedną z ulubionych zabaw kotów, ale również i psów. Urządzenie można kupić za 74. zł.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Mając w domu zwierzaka należy regularnie zadbać o jego karmienie. Zwykle sprowadza się to do postawienia miski z wodą oraz karmą. Oczywiście można to zrobić w dużo wygodniejszy sposób, dzięki urządzeniu firmy Jumbl. Ten oto gadżet dysponuje trzylitrowym zbiornikiem na wodę oraz elektryczną pompką, która napełnia płynem specjalne poidełko. Nie musimy się martwić, że zwierzakowi zabraknie świeżej wody, ponieważ pompa pracuje cały czas tłocząc wodę pomiędzy zbiornikiem oraz poidełkiem. Ponadto płyn przechodzi przez filtr, który oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie LED'owe, dzięki któremu zwierzak będzie mógł z łatwością odnaleźć wodę, gdyby zachciało mu się w nocy pić. Urządzenie jest dostępne w sklepach internetowych i można je kupić w cenie 13. zł.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Innym przykładem urządzenia, które nakarmi nam pupila jest Bistro stworzone przez Mu-Chi. Oprócz automatycznego dozownika do żywności, produkt skontroluje jego zdrowie, śledząc jego apetyt oraz zmianę wagi. Urządzenie współpracuje z aplikacją dedykowaną na smartfona i dzięki wbudowanej kamerze, pozwoli nam zobaczyć naszego pupila bez względu, gdzie my się aktualnie znajdujemy.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Jeśli zwierzak ma problem z nadwagą producenci o to również zadbali. Kot to łowne zwierzę, które musi się wybiegać. Większość z nich hodowana jest w małych mieszkaniach, gdzie nie mają wiele miejsca. Niestety z czasem skutkuje to tym, że zwierzę zaczyna tyć, co nie jest dobre dla jego zdrowia. Urządzenie One Fast Cat z łatwością pozwoli pupilowi zachować formę i dobrą kondycję. W dużym skrócie jest to okrągła bieżnia dla kota, a więc większa wersję tego, co często widzimy w klatkach dla chomików. Urządzenie można kupić za 93. zł.

Obraz
© (fot. amazon.com)

Osoby, które mieszkają w domach z ogrodem i nie chcą stale wpuszczać i wypuszczać zwierzaka na świeże powietrze mogą zainstalować w drzwiach poręczne dla nich wejście. Przykładem takiego urządzenia może być Petsafe, który dodatkowo zabezpieczy dom przed wizytami obcych zwierząt. Petsafe to elektroniczne drzwi, które otwierają się tylko i wyłącznie wtedy, gdy wykryją elektroniczny klucz przymocowany do obroży zwierzaka. Odbiornik używając fal radiowych o odpowiedniej częstotliwości odczytuje klucz, a gdy ten się zgadza odblokowuje rygiel. Urządzenie produkowane jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu będziemy mogli wybrać odpowiedni model do wzrostu naszego pupila. PetSafe możemy kupić za 48. zł.

Zobacz niesamowite afrykarium w Polsce

_ Źródło: Coolest-gadgets.com, Engadget.com, kickstarter.com, indiegogo.com _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)