Trwa ładowanie...
ycipk-2ayw20

Znamy cenę pierwszych biletów w kosmos. Kosztują mniej, niż może się wydawać

Jeśli marzysz o locie w kosmos, to niebawem może nadejść ten moment. Ujawniono ceny pierwszych turystycznych lotów kosmicznych. Firma Blue Origin prawdopodobnie będzie pierwszą, która tego dokona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będzie wyglądać turystyka kosmiczna
Tak będzie wyglądać turystyka kosmiczna (Blue Origin)
ycipk-2ayw20

Blue Origin, zarządzany przez właściciela Amazona robi kolejny krok do turystycznych lotów w kosmos. Niedawno przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że pierwsze bilety sprzedadzą już w 2019 roku, a pierwszy lot ma się odbyć w 2020-2021 roku.

Tymczasem jak podaje Reuters, udało się dotrzeć do informacji o cenie biletów. Osoba z wyższych sfer w firmie Blue Origin zdradziła, że pierwsi pasażerowie zapłacą 200 - 300 tysięcy dolarów. Ceny nie wydaje się wygórowana, to jakieś 800 tysięcy - 1 milion złotych. Pewnie właśnie dlatego firma zdecydowała się je opublikować, aby przyciągnąć zainteresowanie.

Dyrektorzy firmy w zeszłym miesiącu informowali o planowej konferencji biznesowej, dotyczącej planowanych lotów testowych z pasażerami statku kosmicznego New Shepard. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwszy start się odbędzie, natomiast rakietę testowano już wielokrotnie w lotach bezzałogowych.

ycipk-2ayw20

New Shepard jest zaprojektowany do lotu w kosmos na wysokość 100 km nad Ziemią. Przez kilka, kilkanaście minut sześciu pasażerów będzie mogło oglądać krągłość naszej planety, będąc w stanie nieważkości. Następnie kapsuła ma powrócić na Ziemię na kilku spadochronach. Przeprowadzono już pierwsze testy lotów wraz z lądowaniem. W jej wnętrzu umieszczono wówczas manekiny.

Blue Origin może stać się pierwszą firmą, która zabierze ludzi w erę turystyki kosmicznej. Jednak konkurenci nie śpią. Richard Branson, właściciel Virgin Galactic zaciekle walczy z firmą Bezosa o to, kto pierwszy wyśle turystę w kosmos. Branson twierdzi, że sprzedał już 650 biletów po 250 tysięcy dolarów za sztukę, ale nie podaje informacji, kiedy Virgin Galactic rozpocznie turystyczne loty.

Źródło: Metro

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2ayw20

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ayw20

ycipk-2ayw20
ycipk-2ayw20