Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, powstaniec, a także najstarszy youtuber w Polsce

Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, powstaniec, a także najstarszy youtuber w Polsce

Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, powstaniec, a także najstarszy youtuber w Polsce
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons
14.05.2020 21:04, aktualizacja: 15.05.2020 16:36

Antoni Cholewa-Huczyński miał 97 lat. Informację o jego śmierci przekazał Urząd Miasta w Legionowie. Jego ostatni film na YouTube ukazał się 1 stycznia 2020 r.

Antoni Cholewa-Huczyński miał 97 lat. Informację o jego śmierci przekazał Urząd Miasta w Legionowie. W marcu 1944 r. wstąpił w szeregi AK, był żołnierzem batalionu wchodzącego w skład Grupy "Kampinos". Po wojnie został weterynarzem. W zawodzie pracował przeszło 40 lat.

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

Nieco później dał się poznać jako „Dziarski dziadek”, okrzyknięty najstarszym polskim youtuberem. Na swoim kanale (52 tys. subskrypcji) zdradzał tajemnice swojej długowieczności (hitami były filmy o krioterapii i diecie)
, opowiadał także o wojennych przeżyciach. Ostatni opublikowany przez niego film pojawił się na YouTube 1 stycznia 2020 r. Nosił tytuł "Co robić, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna? Niezwykła historia wojenna z 1944 roku".

Cholewa-Huczyński w 2008 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2014 r. ukazała się jego książka „Mój sposób na długowieczność”. Rok później spełniło się jego marzenie, którym była przejażdżka samochodem rajdowym. Razem z Krzysztofem Hołowczycem pędził ponad 200 km/h.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)